خبر

روز کاهشی دیگری برای طلا

روز کاهشی دیگری برای طلا

قیمت طلا تا زمانی که زیر سطح 1800 دلار قرار نگیرد، نمی‌تواند در بازار خوش‌بینی زیادی ایجاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از اینوستینگ، از آنجا که قیمت‌ها زیر سطح نسبتاً صعودی 1800 دلار قرار دارند، نگاهی گذرا به بازار طلا ممکن است خوش‌بینی زیادی ایجاد نکند.

با این حال، نمودارهای فنی نشان می‌دهد که تا زمانی که فلز زرد زیر 1780 دلار قرار نگیرد، ممکن است همه آنها برای مدت طولانی در بازار خوب باشند.

و از روز سه‌شنبه، نه قرارداد آتی طلا در کامکس نیویورک و نه قیمت نقدی شمش به زیر این سطح نرسیدند.

سونیل کومار دیکسیت، استراتژیست فنی ارشد در SKCharting.com گفت: صعود اخیر که طلا را به 1800 دلار رساند، نسبتاً دست‌نخورده باقی می‌ماند، مگر اینکه کف بسته‌شدن 1780 دلار شکسته شود.

قرارداد آتی طلا در کامکس نیویورک در دسامبر به 1789.70 دلار رسید که 8.40 دلار یا 0.4 درصد کاهش داشت تا به کاهش تقریباً 1 درصدی روز دوشنبه اضافه شود. پایین‌ترین قیمت روز سه شنبه برای طلای دسامبر 1786.05 دلار بود.

قیمت نقدی شمش که برخی معامله‌گران با دقت بیشتری نسبت به معاملات آتی دنبال می‌کنند، تا ساعت 15:55 به وقت شرقی (19:55 به وقت گرینویچ) به 1775.82 دلار رسید که 3.69 دلار یا 0.2 درصد در روز کاهش یافت. طلای نقطه‌ای قبل از صعود به پایین‌ترین سطح خود یعنی 1771.45 دلار رسید.

طلا تا زمان انتشار صورتجلسات نشست جولای فدرال رزرو در روز چهارشنبه، ممکن است در کمتر از 1800 دلار باقی بماند.

گزارش فدرال رزرو پس از انفجار گزارش مشاغل ایالات متحده در ماه ژوئیه که ترس از دورنمای رکود اقتصادی را کاهش داد، اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرد. داده‌های تورم هفته گذشته به بزرگترین کاهش ماهانه افزایش قیمت مصرف‌کننده از سال 1973 اشاره کرد.

معامله‌گران در حال حاضر در فدرال رزرو کمتر جنگ‌طلبانه قیمت‌گذاری می‌کنند، در حالی که معاملات آتی صندوق‌های فدرال نشان می‌دهد که در اواخر سپتامبر به جای 75 واحد پایه که در دو جلسه گذشته خود انجام داده بودند، احتمال بیشتری برای افزایش نرخ بهره توسط مقامات، 50 واحد پایه افزایش می‌یابد.

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 26 مرداد 1401 ساعت 11:09
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین