خبر

آیا طلا در بالاترین حد ماهانه می‌ماند؟

آیا طلا در بالاترین حد ماهانه می‌ماند؟

قیمت طلا که در روز گذشته روند صعودی خود را به بالاترین حد یعنی 1800 دلار رسانده بود امروز در نزدیکی آن نقطه تثبیت شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، قیمت طلا روند صعودی دو روزه خود را به بالاترین حد ماهانه 1800 دلار رسانده است، زیرا سرمایه‌گذاران در آستانه انتشار تورم بسیار تأثیرگذار ایالات متحده به تغییر موقعیت متوسل می‌شوند. بازارها تمایلی به گذاشتن شرط‌بندی‌های بزرگ در راستای نمایش CPI ندارند، زیرا داده‌ها برای بینش‌های تازه در مورد افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه‌های آینده به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت. طلای بدون بهره برای نوسانات زیادی در انتشار داده‌ها، به ویژه پس از فروخته‌شدن به فهرست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در هفته گذشته، آماده می‌شود. این چهارشنبه، احتمال افزایش 75 واحدی فدرال رزرو در ماه سپتامبر به 67.5 درصد می‌رسد در حالی که نرخ دو ساله خزانه‌داری نزدیک به 50 واحد بر ثانیه از نرخ 10 ساله پیشی گرفته است که نشان می‌دهد این وارونگی تقریباً عمیق‌ترین رکورد از سال 2000 است. قرائت نرم‌تر CPI ایالات متحده برای منصرف‌کردن فدرال رزرو از حرکت بیش از حد تهاجمی در مسیر افزایش نرخ بهره در بحبوحه‌ی ترس‌های فزاینده رکود بسیار مهم است.

قیمت طلا: سطوح کلیدی برای دیده‌بانی

آشکارساز تلاقی فنی نشان می‌دهد که قیمت طلا بلافاصله در حدود 1785 دلار، همگرایی فیبوناچی 23.6 درصد در یک هفته، SMA-50 یک روزه و نقطه محوری یک روزه S1 کاهش می‌یابد.

خرس‌ها سپس به پایین‌ترین قیمت روز گذشته یعنی 1783 دلار حمله می‌کنند، جایی که SMA-5 یک روزه همسو می‌شود. پشتیبانی بعدی در انتظار فیبوناچی 38.2% در یک هفته با قیمت 1780 دلار است.

تقاطع فیبوناچی 161.8% و SMA-50 چهار ساعته در حدود 1774 دلار بعدی در رادار فروشندگان خواهد بود و آخرین خط دفاعی برای خریداران با قیمت 1770 دلار مشاهده می‌شود. در آن سطح، فیبوناچی 61.8 درصد یک هفته‌ای با SMA-10 یک روزه ملاقات می‌کند.

در جهت صعودی، یک مقاومت قدرتمند نزدیک به 1791 دلار، نقطه ملاقات SMA-10 چهار ساعته و پایین‌ترین حد چهار ساعته قبلی، ثابت شده است. مانع بعدی مربوط به فیبوناچی 38.2 درصد یک روزه در 1793 دلار است.

پذیرش بالاتر از قیمت 1795 دلاری هفته قبل برای افزایش صعودی بیشتر به سمت رقم گرد 1800 دلاری مهم است.

سپس گاوها به ترتیب سطوح مقاومتی 1805 دلاری و 1810 دلاری، باند بولینگر بالایی یک روزه و نقطه پیوت R2 یک روزه را هدف خواهند گرفت.

در اینجا نحوه‌ی نمایش آن بر روی ابزار قابل مشاهده است:

آشکارساز تلاقی فنی

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 19 مرداد 1401 ساعت 13:42
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین