خبر

بگیر و ببند در بازار دلار /پیام افزایش قیمت درهم به معامله گران

بگیر و ببند در بازار دلار /پیام افزایش قیمت درهم به معامله گران

در بازار قیمت نقدی سکه بالای ۱۴ میلیون تومان بود اما قیمت سکه رفاه در کانال ۱۳ ماند. نکته جالب بازار سکه این بود که قیمت سکه اتحادیه بالاتر از سکه بازار زده شده بود.

به گزارش اقتصادنیوز، روز دوشنبه بازار تصور می‌کرد تکلیف برجام بله یا نه است اما پاسخ مشروط ایران از منزله معامله‌گران نقطه سرخط بود.

آن‌ها تصور می‌کردند یک دور جدید مذاکره برای مذاکره آغاز شده است.برهمین اساس نرخ دلار تهران به 30 هزار و 200 تومان و هرات با افزایش 300 تومانی کانال 30 هزار را پس گرفت. نرخ درهم امارات هم در بازار 8350 تومن اعلام می‌شد.

رشد قیمت درهم در مقایسه با سایر ارزها

اما در معاملات سه‌شنبه رشد قیمت درهم از سایر ارزها بالاتر بود که نشانه‌ای از این است که عرضه و تقاضای واقعی هم فعلا از فاز توافق دور شده است و چشم انتظار اخبار بیشتر هستند.

 

روز دوشنبه اشاره شد که اگر بازار به کف‌های قبلی برگردد ذهنیت کاهشی تعدیل می‌شود. برخی معتقدند پیشتازی رشد قیمت درهم محصول برگشت قیمت‌های نقدی به کف قبلی است، هم در تهران و هم در هرات.

قیمت سکه اتحادیه بالاتر از سکه بازار 

در بازار قیمت نقدی سکه بالای ۱۴ میلیون تومان بود اما قیمت سکه رفاه در کانال ۱۳ ماند. نکته جالب بازار سکه این بود که قیمت سکه اتحادیه بالاتر از سکه بازار زده شده بود اما پیگیری‌های اکوایران برای دلیل این تفاوت به جایی نرسید. حباب سکه به یک میلیون و 500 هزار تومان رسید.

بگیر بگیر در بازار ارز

مهمترین خبر بازار بگیر بگیرهای عصر سه‌شنبه بود. گفته می‌شود نیروی انتظامی عصر سه‌شنبه معامله‌گران را از بازار جمع کرده است.

معامله‌گران مدعی بودند گستره برخورد انتظامی دیروز در مقایسه با دفعات قبل بیشتر بود. دلیل برخورد انتظامی هم روشن نبود خصوصا که در بازار نسبت به قبل برگشت غیرطبیعی قیمتی اتفاق نیفتاده است.

سوءظن به واسطه گران ارزی

برخی معامله‌گران تصور می‌کردند آن چیزی که موجب برخورد شده است. سوءظن حاکمیت به واسطه‌گران ارزی است. از نگاه آن‌ها حاکمیت واسطه‌گران را دلال می‌داند و عامل اختلال ارز.

اما آن‌ها خودشان را گروهی می‌دانند که به نقدشوندگی و تعمیق بازار کمک می‌کنند. معامله‌گران می‌گویند اگر همین دیدگاه دلال هم درست باشد در حال حاضر مهمترین ماشین تولید دلال ارزی، اختصاص سهمیه ارز به هر کد ملی است که موجب شده هر آدم عادی هم معامله‌گر شود.

 

منبع:
چهارشنبه 26 مرداد 1401 ساعت 08:01
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین