سقوط شدید قیمت طلا در روز گذشته + تحلیل فنی

سقوط شدید قیمت طلا در روز گذشته + تحلیل فنی

قیمت طلا در روز گذشته سقوط بسیار شدیدی را نشان داد و پایین ترین قیمت روز های اخیر رسید. حال بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که فلز زرد همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش سایت طلا، طلا پس از ناکامی اخیر خود برای افزایش به بالای ۱۴۰۰ دلار کاهش شدیدی را نشان داد و هم اکنون در محدوده ۱۸۲۱ تا ۱۸۲۵ دلار در حال نوسان است. در لحظه نگارش این خبر قیمت هر اونس طلای جهانی با ۳ دلار افزایش در عدد ۱۸۲۵ دلار در حال معامله می باشد.

در صورتی که قیمت طلا همچنان به روند نزولی خود ادامه داده و حرکت پایداری در زیر ۱۸۲۰ دلار انجام دهد، حرکت کاهشی آن تشدید شده و روند نزولی ادامه پیدا خواهد کرد.

قیمت طلا

از طرف دیگر ارزش شاخص دلار به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است و به پایین ترین حد چند روز اخیر رسیده است. کاهش ارزش دلار یکی از عواملی است که مانع از افت شدید تر قیمت طلا و دیگر کالاهای دلاری شده است.

داده های اقتصادی اخیر ایالات متحده نشان داد که رشد اقتصاد در شرایط خوبی قرار داشته و از نگرانی سرمایه گذاران درباره کاهش رشد اقتصادی کاست. این موضوع به نوبه خود به بانک مرکزی آمریکا اجازه می دهد که سیاست افزایش نرخ بهره خود را ادامه دهد.

از منظر فنی قیمت طلا روند مشخصی نداشته و در حال نوسان است. در صورتی که طلا حمایت ۱۸۲۰ دلار که پایین ترین قیمت چند روز اخیر است را از دست بدهد، تا ۱۸۰۵ دلار کاهش خواهد یافت که سطح حمایت بعدی طلا به شمار می رود.


از طرف دیگر طلا برای اینکه بار دیگر روند صعودی خود را احیا کند، نیاز به کاتالیزور جدیدی داشته و باید از مقاومت کلیدی ۱۸۵۷ دلار عبور کند. پیش از آن نیز طلا باید مقاومت ۱۸۴۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید
منبع:
سه شنبه 7 تیر 1401 ساعت 13:50
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین