افزایش گاز تا کجا؟

افزایش گاز تا کجا؟

با کاهش شدید عرضه روسیه، قیمت گاز طبیعی افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از بلومبرگ، قیمت گاز طبیعی اروپا در حالی افزایش یافت که کاهش شدید عرضه روسیه سرعت پرکردن مجدد مکان‌های ذخیره‌سازی را کاهش می‌دهد و تهدید می‌کند که در زمستان آینده از سطح مورد نیاز برای گرم نگه‌داشتن خانه‌ها پایین‌تر می‌آید.

معاملات آتی هفته را با افزایش 6.9 درصدی آغاز کرد. پس از قطع 40 درصدی جریان گاز روسیه از طریق یک مسیر اصلی به اروپا در اوایل ماه جاری، خریداران برای جایگزینی گاز روسیه از جاهای دیگر بیشتر دچار مشکل شده‌اند. سطح موجودی انبارها در اروپا روز شنبه 1 درصد عقب‌نشینی کرد و روند افزایشی را که به میانگین 5 ساله رسانده بود، شکست.

وضعیت تنها با تعطیلی کامل خط لوله نورد استریم - بزرگترین اتصال روسیه به اتحادیه اروپا - ممکن است بدتر شود. رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، گفت که نمی‌تواند مطمئن باشد که روسیه از طریق پیوندی که به دنبال کار است، محموله‌ها را از سر خواهد گرفت، و این امر باعث افزایش چشم‌انداز افزایش قیمت‌ها و جیره‌بندی در زمستان امسال می‌شود.

ذخیره‌سازی کامل برای اروپا برای پشت‌ سر گذاشتن زمستان در زمانی که تقاضا برای گرمایش به اوج می‌رسد ضروری است. به گفته دیپلمات‌ها، وزرای انرژی اتحادیه اروپا در نشستی در روز دوشنبه در لوکزامبورگ درباره آمادگی صحبت خواهند کرد. کمیسیون اروپا به دنبال ارائه پیشنهادی در ماه ژوئیه در مورد چگونگی کاهش تقاضا است.

از ساعت 8:38 صبح در آمستردام، قراردادهای آتی گاز ماه اول هلند، معیار اروپایی، 5.1 درصد افزایش یافت و به 135 یورو در هر مگاوات ساعت رسید. آنها در هفته گذشته 9 درصد افزایش یافتند.

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 6 تیر 1401 ساعت 13:01
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین