مقایسه گر مقادیر خرید / فروش چیست؟

این ابزار برای مقایسه میزان خریدها / فروش ها در شاخص های مختلف معاملاتی و به تفکیک بازارهای آمریکا، اروپا و آسیا به کار می رود

سنجش گر تمایلات بازار چیست؟

برای یک معامله گر، آگاهی از اینکه در هر لحظه سمت و سوی اصلی معاملات بازار به چه سمتی گرایش دارد و موافق با جهت معاملاتی وی می باشد یا مخالف آن، امری بسیار حیاتی و ضروری است. این ابزار با گردآوری و پردازش حجم معاملات جاری بازارها، جهت و گرایش اصلی بازارها را در هر لحظه استخراج کرده و نمایش می دهد

مبدل ارزها چیست؟ و چند نوع مبدل ارزی در سایت ارائه می شود؟

این ابزار برای محاسبه و تبدیل مقادیر ارزی به یکدیگر به کار می رود. گفتنی است گه مبنای محاسبه و تبدیل ارزها، نرخ های لحظه ای و زنده ارزها در همان لحظه در بازارهای جهانی است

ابزار ساعت کاری بازارها چیست؟

این ابزار ساعت بازگشایی و بسته شدن بازارهای معاملاتی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی را در یک روز معاملاتی نمایش می دهد همچنین این ابزارک، دیتاهای معاملاتی را شامل حجم معاملات، بیشترین مقادیر معامله شده و نوسانات روزانه برای هر جفت ارز در یک بازه زمانی 24 ساعته به تصویر می کشد.

نمایش گر نرخ بهره چیست و چه کاربردی دارد؟

ابزار آرشیو شاخص تمایلات بازار جهانی چیست؟

این ابزار برای نمایش حجم و تعداد معاملات ثبت شده بازارها در بازه های زمانی گذشته ایجاد گردیده است و بیانگر نسبت و میزان نوسانات پردامنه و کم دامنه برای نمادهای معاملاتی گوناگون می باشد.

نوسان گیر چیست؟

این ابزار برای نمایش میزان نوسانات حاصل شده در شاخص های مختلف بازارهای جهانی، محاسبه مقدار نوسان و همچنین ثبت نرخ های قبل و بعد از وقوع نوسانات به کار می رود

بخش "ترین های روز" چه کاربردی دارد؟

این ابزار همان گونه که از عنوانش پیداست بیانگر بالاترین و پایین ترین نرخ های ثبت شده برای کلیه شاخص های جهانی در طول یک روز معاملاتی در بازارهای بین المللی است

نمایش گر سیگنال های معاملاتی چیست و چه کاربردی دارد؟

سیگنال های معاملاتی یکی از موثرترین ابزارها برای معامله گران و فعالان بازارهای مالی است که بواسطه آن نسبت به روند بازار آگاهی دقیق تری پیدا کرده و قادر خواهند بود در شرایط وقوع نوسانات شدید یا تغییرات نا بهنگام، مناسب ترین استراتژی را اتخاد نمایند

چگونه می توانم نرخ ارزها را در وب سایت خود نمایش دهم؟

ابزار محاسبه گر سود و زیان چیست؟ و چه کارکردی دارد؟

در این بخش، فرض بر این می باشد که شما بخشی از دارایی خود را در روزهای گذشته صرف سرمایه گذاری در یکی از شاخص ها کرده اید فرضا 10 میلیون ریال از سرمایه خود را به خرید نیم سکه اختصاص داده اید یا 1000 دلار ارز خریده اید و حال پس از گذشت یک دوره زمانی و سپری شدن تحولات نزولی و صعودی در بازار مربوطه، خواهان این هستید که دریابید این اقدام شما سودآور بوده است یا خیر؟ به عنوان نمونه شما 3 ماه قبل 10 میلیون ریال یا یک میلیون تومان از سرمایه خود را به خرید نیم سکه اختصاص دادید (فرضا 2 نیم سکه 500 هزار تومانی ) و امروز بعد از گذشت 3 ماه، هر نیم سکه به 540 هزار تومان رسیده است لذا ده میلیون ریال شما به ده میلیون و هشتصد هزار ریال تبدیل شده و شما هشتصد هزار ریال یا هشتاد هزار تومان سود به دست آورده اید.

به همین روال، بازه های زمانی مختلف از یک روز تا یک سال برای هر شاخص تعریف شده است که به تناسب نیاز یا علاقه می توانید میزان و سمت و سوی تحولات شاخص موردنظرتان را در هریک از این بازه های زمانی مشاهده فرمایید. نکته پایانی آنکه برای شاخص های مربوط به بازار داخلی مبلغ 10 میلیون ریال و برای شاخص های جهانی 1000 دلار به عنوان مبلغ پایه سرمایه، فرض گرفته شده است.

مرجع فهرست صرافی های مجاز چیست؟ و در چه بازه های زمانی بروزرسانی می شود؟

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران . به تناسب و مقارن با آپدیت شدن این فهرست توسط بانک مرکزی، فهرست صرافی ها در وب سایت نیز آپدیت خواهد شد.

مرجه فهرست سکه فروشان مجاز چه نهادی است ؟ و در چه بازه های زمانی بروزرسانی می شود؟

اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه. اتحادیه به عنوان متولی بازار سکه، پس از غربال و سنجش اعتبار واحدهای صنفی، تعدادی از واحدها را به عنوان واحدهای صاحب اعتبار و دارای مجوز رسمی از طریق وب سایت خود (وب سایت حاضر) در صفحه فهرست سکه فروشان مجاز اعلام همگانی کرده است. مجددا از همین طریق اعلام می گردد که هموطنان بویژه ساکنین محترم شهر تهران در هنگام خرید، به طور دقیق به جواز کسب واحد صنفی و مجوز پلمپ سکه دقت نمایند چرا که سکه هایی که از واحد های مجاز تهیه شده باشد دارای هولوگرام اختصاصی و در صورت بروز تخلف قابل ردیابی است اما سکه هایی که توسط واحدهای فاقد پروانه کسب ارائه می شود از این خصیصه برخوردار نیستند. شایان ذکر است که این فهرست به صورت فصلی بروزرسانی می شود و موارد حذف یا اضافه شده در آن لحاظ خواهند شد.

اگر مشخصات یک واحد سکه فروش دارای پروانه کسب، در فهرست واحدهای مجاز نبود مسئول واحد صنفی چگونه این امر را می تواند به وب سایت اطلاع دهد؟

از طریق فرم تماس با ما. لطفا در پیام ارسالی خود قید بفرمایید که :

1. مشخصات شما به اشتباه درج گردیده یا به طور کل در وب سایت قید نشده است.

2. در صورت عدم قید شدن مشخصات، موارد لازم شامل نام و نام خانوادگی، نشانی واحد صنفی، عنوان تابلو، شماره تلفن و کد واحد را برای ما ارسال نمایید و به انضمام این موارد شماره همراه مسئول واحد صنفی نیز قید گردد.

3. در صورت درج مشخصات اشتباه، لطفا موارد خطا را اعلام و صورت اصلاح شده آن را هم با فاصله در کنارش درج نمایید نظیر اطلاعات خطا / اطلاعات صحیح (اصلاح شده) ، علاوه بر این موارد شماره همراه مسئول واحد صنفی نیز قید گردد.

آیا سرویس پیامکی برای ارسال نرخ طلا و سکه ارائه می کنید؟ چگونه می توان ثبت نام کرد؟

 بله، در این زمینه سرویس های پیامک ما دایر می باشند که می توانید با مراجعه به وب سایت پیام رسان  از پکیج ها و سرویس های مختلف موجود در این بخش استفاده و در صورت علاقه، ثبت نام فرمایید. پاسخ کلیه سئوالات و ابهامات شما در آن حوزه در خود وب سایت ارائه شده است.

 

آیا در خدمات پیامکی، امکان دریافت پیامک توسط تمام خطوط وجود دارد؟

متاسفانه برای خطوطی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را غیر فعال کرده اند عموما با مشکل مواجه شده و امکان دریافت پیامک را ندارند.

مگر پیامک های این سایت جنبه تبلیغاتی دارد؟

خیر، اما به دلیل محدودیت های اعمال شده از جانب مخابرات. تمام استفاده کننده ها از خدمات ارسال پیامک انبوه، جزء ارسال کنندگان پیامک انبوه تبلیغاتی به حساب می آیند.

در سرویس پیامکی، به طور کلی احتمال نرسیدن پیامک چقدر است؟

از آن جایی که پیامک به طور مستقیم از طریق مخابرات ارسال می گردد، در صورت دسترس بودن گوشی تلفن همراه شما در شبکه، احتمال نرسیدن ارسال ناموفق پیامک بسیار پایینتر (پایین تر) از پیامک های ارسالی از یک گوشی تلفن همراه به گوشی تلفن همراه دیگر می باشد.

در خدمات پیامکی، هزینه پیامک نرسیده به چه صورتی محاسبه می شود؟

به دلیل مشکلات موجود در بررسی وضعیت پیامک های ارسالی و عدم امکان کنترل ما روی این سیستم ها، تمام پیامک های ارسالی از طریق سرویس رسیده تلقی می گردد و محاسبه می شود.

در چه ساعاتی نرخ طلا، سکه و ارز مشخص و پیامک ها ارسال می شوند؟

عموما نرخ بازار آزاد برای سکه و ارز بعد از ساعت 11 و برای طلا ساعت 11:30 مشخص می شود و تا ساعت 6 الی 7 این نرخ تغییر می نماید. در شرایط های خاص که نوسانات زیاد باشد این ساعات ممکن است افزایش پیدا کنند. در روزهای تعطیل و خارج از ساعاتی که ذکر شده، معاملات دیگری نیز ممکن است صورت پذیرد و قیمت ها در حال نوسان باشد اما معمولا از حجم قابل توجهی برخوردار نمی باشند و لذا در تعیین قیمت شاخص ها نقش بارزی ندارند.

نیاز به دریافت نرخ دیگری دارم آیا امکان دارد که دریافت این نرخ هم در خدمات پیامکی گنجانده شود؟

در صورت قابل استفاده بودن این نرخ توسط کاربران دیگر سایت و امکان انجام آن از نظر فنی، آن نرخ را حتما به سایت اضافه خواهیم کرد.

در خدمات پیامکی، آیا احتمال خطا در محتوای ارسالی در پیامک ها وجود دارد؟

بله، با وجود عدم وجود عملیات دستی توسط ما، به دلیل وجود احتمال خطا در اطلاعات ارائه شده توسط منابع و مراجع، امکان خطا در نرخ های ارسالی نیز وجود دارد.

آیا در حال حاضر مشکلی در سامانه پیامکی وجود دارد؟ چرا این سامانه فعال نیست؟

بله، سامانه مذکور در حال حاضر فعال نیست . این نوع سامانه ها و کارکردها در حال حاضر قدیمی شده و در بازار لحظه ای امروز، چندان کارا و موثر نمی باشند لذا  با تغییر زمان و کذشت چند سال نیاز به یک بازبینی جدی در ساختار و عملکرد این سامانه و استفاده از روش های نوین محسوس است و بسا که این بررسی ها منتج به این شود که به طور کلی سیستم پیامک برای اطلاع رسانی در بازارهای طلا، سکه و ارز دیگر کارایی ندارد .

نرخ بهره شبانه یا سواپ چیست؟ و نمایش گر سواپ چه کارکردی دارد؟

نرخ بهره شبانه (Overnight Index Swaps) ابزاری هست که موسسات مالی برای معاوضه نرخ بهره وام های که در اختیار دارند (تغییر نرخ بهره از ثابت به متغیر و بالعکس) از آن استفاده می کنند.البته بدون هیچ تغییری در ماهیت و مبلغ و شرایط وامی که در اختیار دارند. زمانیکه دو موسسه یک OIS ایجاد می کنند در واقع یکی از آنها نرخ بهره متغییر خود را با نرخ بهره ثابت معاوضه می کند. مثال:فرض کنید که موسسه الف دارای ۱۰ میلیون دلار وام با نرخ بهره متغییر شبانه The overnight rate می باشد. یعنی اینکه بهره وام ثابت نبوده و بر مبنای نرخ بهره شبانه پرداخت می گردد.از طرفی دیگر موسسه ب دارای ۱۰ میلیون دلار وام با نرخ بهره ۲ درصد ثابت می باشد.حالا فرض کنید موسسه الف بیشتر تمایل دارد که نرخ بهره ثابت پرداخت کند تا متغییر و موسسه ب نیز بیشتر تمایل دارد که بهره وام خود را به صورت متغییر پرداخت کند تا ثابت . حالا این دو موسسه به دو روش می توانند به خواسته خود برسند: اول اینکه هر کدام وام خود را فسخ کنند و مجددا نسبت به اخذ وام به صورت دلخواه خود اقدام کنند. دوم اینکه بدون اینکه وام های خود را فسخ کنند با یک معامله سواپ نرخ های وام خود را از متغییر به ثابت و بالعکس تغییر دهند. مسلم است که روش اول کاملا غلط می باشد زیرا فسخ قرارداد وام و اخذ آن بسیار هزینه بر و مشکل می باشد بنابراین در روش سواپ هر دو به خواسته خود می رسند. دو موسسه با هم توافق می کنند که نرخ های بهره را معاوضه کنند هر یک از موسسات در پایان دوره زمانی وام (یک ماهه ، سه ماهه و...) مابتفاوت نرخ بهره را به ديگري پرداخت كند.بطور مثال اگر موسسه الف(موسسه ای که بر مبنای نرخ بهره متغییر وام گرفته است) در پایان دوره پرداخت ۱.۷ درصد نرخ بهره پرداخت کند بایستی ۰.۳ درصد دیگر نیز به موسسه ب پرداخت کند(۰.۳=۱.۷-۲) زیرا با موسسه ب قرارداد سواپ بسته است. و حال اگر موسسه الف ۲.۲ درصد نرخ بهره پرداخت داشته باشد بایستی ۰.۲ درصد از موسسه ب بگیرد (۰.۲=۲-۲.۲). نمایش گر نرخ بهره شبانه / سواپ ابزاری است که برای اعلام نرخ های بهره شبانه یا سواپ شبانه و رتبه بندی آنها به کار می رود .