تنظیم شده در تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۷

زمانی که نوبت به انتخاب یک کیف پول بیت کوین می‌رسد، می‌توان گفت که نگه‌دارندگان بیت کوین گزینه‌های زیادی برای انتخاب کردن دارند.
از میان تمامی کیف پول‌های موجود برای بیت کوین که از نظر عملکرد و ویژگی‌های ظاهری شباهت زیادی به هم دارند، کیف پول سامورایی به خاطر قابلیت‌های محرمانه محور خود نسبت به آن‌ها برتری یافته است.
کیف پول سامورایی یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های موجود بیت کوین برای گوشی‌ است که در حال حاضر تنها نسخه آندروید آن به بازار عرضه شده و نسخه iOS در حال توسعه است. می‌توان این کیف پول گوشی را در نوع خود امن‌ترین دانست. قابلیتی که سامورایی را از بقیه کیف پول‌ها متمایز می‌سازد آن است که با هدف پر کردن خلأ حریم خصوصی و ناشناس‌ماندن بیت کوین ایجاد شده است.
این کیف پول محصول یک تیم وفادار و وقف‌شده است که شعار خود را «نرم‌افزاری که سیلیکون‌ولی هرگز نخواهد ساخت و قانون‌گذاران هرگز اجازه آن را نخواهند داد» قرار داده است.

قابلیت‌های کیف پول سامورایی
می‌توان به این نکته اشاره کرد که برخی قابلیت‌های گوناگون این کیف پول سبب شده تا سامورایی به یک محصول مورد تمجید در اکوسیستم بیت کوین تبدیل شود.
برای تازه‌واردها دانستن این نکته ضروری است که این کیف پول آخرین استاندارد‌های امنیتی مانند رمزگذاری AES-256 را در سمت کلاینت و طرح‌های بهبود بیت کوین BIP23 ، BIP42 و BIP49 را در زیرساخت کیف پول استفاده می‌کند.
علاوه‌براین سامورایی از اولین کیف پول‌هایی بود که از سگویت پشتیبانی کرد. دیگر قابلیت قدرتمند این کیف پول محافظت از کاربر در برابر استفاده دوباره از یک آدرس کیف پول است.
به عبارت دقیق‌تر سامورایی از کیف پول‌های اچ‌دی که بر اساس BIP32 طراحی شده، استفاده می‌کند. طبق این استاندارد با وارد کردن سید که همان عبارات عبور یادآور هستند، می‌توان به دارایی‌ آدرس‌های مختلف بیت کوین دسترسی پیدا کرد.
استفاده از قابلیت دیگری به نام استون‌وال (STONEWALL) سبب افزایش عدم قطعیت در پلتفرم‌های آنالیز بلاک چین می‌شود که یافتن ارتباط بین فرستنده و گیرنده را دشوارتر می‌سازد.
و اما یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی‌های سامورایی استفاده از شبکه تور و سرویس‌های تغییر آی‌پی است. قابلیتی که امکان مخفی کردن تراکنش و استفاده از ویژگی‌های محرمانگی را در داخل خود کیف پول فراهم کرده است.
از دیگر خصوصیت‌های جالب سامورایی حالت مخفی آن است که آیکون کیف پول را در گوشی مخفی می‌کند. همچنین در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی می‌توان با فرستادن پیامکی، کیف پول را از روی گوشی پاک کرد. البته سه ویژگی امنیتی این کیف پول به دلیل عدم مطابقت با سیاست‌های گوگل، در آخرین نسخه منتشر شده در گوگل پلی حذف شده است.
ویژگی جالب دیگر PayNymها هستند که بر اساس استاندارد BIP47 بیت کوین طراحی شده‌اند. با استفاده از این قابلیت می‌توانید دوستانتان را به لیست مخاطبین کیف پولتان اضافه کنید تا بدون افشاسازی تاریخچه تراکنش‌ها یا موجودی حساب با آن‌ها بتوانید بیت کوین مبادله کنید.
برای راه‌اندازی PayNymها ابتدا کارمزدی معادل 0.00015 بیت کوین برای ماینرهای شبکه پرداخت و سپس بدون نیاز به پرداخت کارمزد می‌توانید به فرد مورد نظر بیت کوین انتقال دهید.
همچنین با قابلیت تغییر کارمزد به وسیله این کیف پول می‌توان کارمزد تراکنش‌ها را تا حدود زیادی کاهش داد و زمان تایید حدودی آن را در بلاک‌های بعدی مشخص کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
مقالات مربتط