تنظیم شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
جواهر باید چشم نواز و گیرا باشد

" قسمت با میلکا " برندی است که در سال 2008  توسط میلکا کاراقاچلی در ترکیه بنیان گذاشته شد و در مدت کوتاهی به موفقیت های بسیاری دست یافت . میلکا تنها طراحی از کشور ترکیه محسوب می شود که در هفته مد پاریس شرکت کرده است . در حالیکه میلکا در کارگاه خود مشغول به کار است به سوالات ما نیز پاسخ می دهد :

علاقه شما به طراحی جواهر و زینت آلات از کجا آغاز شد وچطور این گرایش را در خود پرورش دادید؟

از زمانی که خودم را شناختم جواهرات و مد در زندگی من نقش داشته و از جمله مهم ترین علایقم بوده اند . من مدت 13 سال در یک شرکت طراحی مشغول به کار بودم و بعد از آن، در سال 2008  طراحی را به عنوان حرفه اصلی خود برگزیدم و فعالیت جدی خود را در این زمینه شروع کردم . در مدت زمان کوتاهی راه درازی را طی کردم و به سرعت همه چیز  برایم شروع به تغییر کرد .

 با طراحی حوزه ای مناسب برای بیان کردن دیدگاه ها و عقایدم پیدا کردم چنانچه هر چه بیشتر یاد می گرفتم بیشتر لذت می بردم و این گونه بود که برند " قسمت " بنیان گذاشته شد .

از تولد برند "قسمت" کمی بیشتر بگویید؟

داستان تولد برند قسمت همیشه مرا به هیجان وا  می دارد . تمام کارهایی که در آن دوره طراحی کردم  با یک دانه تسبیح آبی امضا شده اند . اعتقاد دارم که دانه آبی از مردم در برابر انرژی های منفی محافظت و انرژی منفی را دفع می کند به همین دلیل طرح های متفاوتی بوسیله برلیان و سنگ های قیمتی نزدیک به دانه آبی انجام داده ام .

آیا آموزشی هم در زمینه طراحی جواهرات دیده اید ؟

آموزش تخصصی در این زمینه نداشته ام اما حدود 14 سال با طراحان حرفه ای و توانمند همکاری داشته ام که خودش نوعی آموزش برای من بود. اگر شما استعداد و قوه تخیل داشته باشید بزودی طراحی را یاد خواهید گرفت .

درباره تنوع سبک های طراحی و شیوه های متفاوت طراحان به تناسب تاریخ، فرهنگ و ملیتشان چه نظری دارید ؟

هر کشور، منطقه و فرهنگی، سبک ها و نماد های منحصر به فرد خود را دارد. انعکاس این ذوق فرهنگی توسط هنر طراحی و طراحان، بسیار مناسب و موثر خواهد بود . من سبک های برآمده از هنر ایتالیا و آمریکای جنوبی را در طراحی بیشتر می پسندم .

چگونه تصمیم گرفتید فعالیت هایتان را در زمینه طراحی به خارج از کشور گسترش دهید ؟

در ماه ژوئن سال 2010  دعوتنامه ای  برایم ارسال شد  با دیدن آن بسیار خوشحال شدم چرا که باعث شد در هفته مد پاریس در ماه اکتبر 2010 و مارچ 2011 شرکت کنم .

واکنش بازدیدکنندگان به نمایش آثار شما در پاریس چگونه بود ؟

هر کسی که از مقابل مجموعه من  گذر می کرد می ایستاد ، نگاه می کرد و سوالاتی می پرسید. فروشگاه های زنجیره ای لندن ، دوبی و کویت مقدار قابل توجهی از تولیداتم را  خریداری کردند . در حقیقت برندی از ترکیه توسط مردم و متخصصان تحسین شد و من از این بابت خیلی خوشحال بودم .

آیا در طراحی جواهر از اصول مشخص و یکسانی پیروی می شود؟

نخست آنکه یک جواهر باید چشم نواز و گیرا باشد دیگر اینکه مصرف کننده جواهر باید آنرا تحسین و از استفاده آن احساس خوبی کسب کند . در مجموع قوانین کلی برای طراحی جواهر  وجود ندارد . زمانی که در آئینه به خود نگاه می کنید و احساس خوبی دارید بدان معناست که شما به هارمونی درست دست یافته اید .


آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
مقالات مربتط