A. راهنمای بخش ها
B. راهنمای سامانه ها
C. راهنمای ابزارها + ویژگی ها
01. جداول قیمت 02. پاپ اوور قیمت ها 03. نسخه ها و زبان ها 04. موتور جستجوی سایت 05. گفت و گوی گروهی کاربران 06. آرشیو قیمت ها 07. راهنمای اختصاصی صفحات 08. نسخه موبایل 09. سامانه سنگ ها 10. تقویم اقتصادی 11. منوها 12. منوی سوییچر سامانه ها 13. شاخص یاب 14. جعبه ابزار سایدبار 15. کوییک ویو 16. تیکر قیمت ها 17. پشتیبانی آنلاین 18. تماس با ما 19. ربات های پشتیبانی هوشمند 20. تازه ها + بروزرسانی ها 21. ابزار پلاس 22. گزارش خطا 23. سامانه تکنیکال 24. متاتریدر آنلاین 25. نمودار های خطی و حجمی 26. نمودار کندل استیک 27. گزارش عملکرد نمادها 28. محاسبه گر سود و زیان 29. محاسبه‎‌گر سطوح حمایت و مقاومت 30. محاسبه‎‌گر میانگین متحرک (Moving Average) 31. محاسبه‎‌گر پیوت های کلاسیک (Classic) 32. محاسبه‎‌گر فیبوناچی (Fibonacci) 33. محاسبه‎‌گر خطوط کاماریلا (Camarilla) 34. محاسبه‎‌گر پیوت های وودی (Woodie) 35. محاسبه‎‌گر پیوت های دی مارک (DM) 36. اندیکاتورها 37. محاسبه گر و نمودار RSI 38. محاسبه گر و نمودار Stochastic 39. محاسبه گر و نمودار MACD 40. جستجوگرها 41. محاسبه گرها 42. مبدل ها 43. پایش گرها 44. کیف های پول (والت ها) 45. مقایسه گر ارزهای دیجیتال 46. محاسبه گر سود ماینینگ 47. استخرهای استخراج ارز دیجیتال 48. محاسبه گر رمز نگاری 49. پراکنش جغرافیایی ارز ها 50. نماگرهای ارز دیجیتال 51. خوانش‌گر شبکه‌های اجتماعی 52. صفحات شبکه‌های اجتماعی 53. وب سرویس ها 54. تبلیغات و آگهی 55. ابزار بازنشر 56. ابزار وب مستر + ویجت ساز 57. دارک مد + نمایشگر تاریخ و زمان 58. نوار اعلانات 59. نقشه سایت
D. راهنمای پروفایل ها
E. مفاهیم و آموزش های پایه
F. آموزش مفاهیم و روش های تحلیلی
G. آموزش روش ها و مفاهیم معاملاتی
H. روش ها و مفاهیم پرداخت ارزی
I. بانک مقالات و مطالب تخصصی
J. واژه‌نامه اقتصادی فارسی
K. واژه‌نامه تخصصی بورس
L. واژه‌نامه تخصصی ارزهای دیجیتال

02. پاپ اوور قیمت ها

 • "پنجره اطلاعات تکمیلی" چیست؟ چگونه قابل دسترس خواهد بود و محتوای آن چیست؟
  کاربران محترم باید توجه فرمایند که صرفا بخشی از اطلاعات و داده های مورد نیازشان در نگاه نخست قابل مشاهده و در دسترس است و بخش بسیار مهمی از اطلاعات زمانی نمایش داده می شوند که ماوس کاربر روی هر ردیف از شاخص ها قرار بگیرد فرضا ردیف قیمت مثقال که در راهنمای تصویری زیر ماوس روی آن قرار گرفته است. با انجام این کار، پنجره کوچکی ظاهر می شود که آن را "پنجره اطلاعات تکمیلی" می نامیم و حاوی اطلاعات بسیار کاربردی و مهمی می باشد مشتمل بر : نرخ های قبل شاخص + زمان ثبت نرخ های قبل + مقدار و درصد تغییر نرخ و همچنین در قسمت پایین آن، نرخ بازگشایی یا شروع بازار در روز جاری نمایش داده می شود.

 • 01. "پاپ اوور قیمت ها" چیست و چه کاربردی دارد؟
 • 02. "پاپ اوور قیمت ها" از چه طریقی قابل مشاهده است؟
 • 03. در "پاپ اوور قیمت ها" چه اطلاعاتی ارایه می شود؟
 • 04. "نرخ بازگشایی" چیست؟
 • 05. چطور می توانم از "نرخ بازگشایی" یک شاخص اطلاع پیدا کنم؟
 • آیا امکان دسترسی به تعداد بیشتری از نرخ های قبل وجود دارد؟
  بله، این امکان هم برای سهولت و استفاده بهتر کلیه مخاطبان محترم گنجانده شده است و شما امکان دسترسی و مشاهده 10 نرخ آخر هر شاخص را دارا می باشید. برای دستیابی به این نرخ ها نیاز به انجام هیچ اقدام خاصی نیست و صرفا باید صفحه مرورگر شما باز بماند و رفرش (بارگزاری مجدد) نشود، این تنها الزامی است که باید رعایت نمایید . در صورت باز بودن صفحه مرورگر، همزمان با ثبت نرخ های جدید، یک ردیف به پنجره اطلاعات تکمیلی (پنجره ای که با قرار گرفتن ماوس کاربر روی هر سطر از شاخص ها گشوده می شود) افزوده می شود و از آن لحظه 4 نرخ قبل نمایش داده خواهد شد به همین سیاق، ردیف بعدی افزوده می شود و 5 نرخ قبل نمایش می یابند و این فرآیند تا نمایش 10 نرخ قبلی در پنجره مذکور ادامه خواهد یافت. در انتها تصویری نظیر شکل زیر در پنجره مذکور دیده خواهد شد:

 • چگونه می توانم از نخستین نرخ بازار در روز جاری مطلع شوم؟
  همان طور که در سئوال پیشین شرح داده شد صرفا بخشی از اطلاعات و داده های مورد نیاز کاربران در نگاه نخست قابل مشاهده و در دسترس است و بخش بسیار مهمی از اطلاعات زمانی نمایش داده می شوند که ماوس کاربر روی هر ردیف از شاخص ها قرار بگیرد فرضا ردیف قیمت مثقال که در راهنمای تصویری زیر، ماوس روی آن قرار گرفته است. با انجام این کار، پنجره کوچکی ظاهر می شود که آن را "پنجره اطلاعات تکمیلی" می نامیم و حاوی اطلاعات بسیار کاربردی و مهمی می باشد مشتمل بر : نرخ های قبل شاخص + زمان ثبت نرخ های قبل + مقدار و درصد تغییر نرخ و همچنین در قسمت پایین آن، نرخ بازگشایی یا شروع بازار در روز جاری با عنوان "اولین نرخ امروز"قابل مشاهده و استفاده می باشد.

 • چگونه می توانم از نرخ های قبل یک شاخص آگاه شوم ؟
  همان طور که در سئوالات پیشین شرح داده شد صرفا بخشی از اطلاعات و داده های مورد نیاز کاربران در نگاه نخست قابل مشاهده و در دسترس است و بخش بسیار مهمی از اطلاعات زمانی نمایش داده می شوند که ماوس کاربر روی هر ردیف از شاخص ها قرار بگیرد فرضا ردیف قیمت مثقال که در راهنمای تصویری زیر ماوس روی آن قرار گرفته است. با انجام این کار، پنجره کوچکی ظاهر می شود که آن را "پنجره اطلاعات تکمیلی" می نامیم و حاوی اطلاعات بسیار کاربردی و مهمی می باشد مشتمل بر : نرخ های قبل شاخص + زمان ثبت نرخ های قبل + مقدار و درصد تغییر نرخ و همچنین در قسمت پایین آن، نرخ بازگشایی یا شروع بازار در روز جاری نمایش داده می شود.

  نکته مهم : لازم به ذکر است که بصورت پیش فرض، در بدو قرار گرفتن ماوس روی هر ردیف، در پنجره اطلاعات تکمیلی که گشوده می شود 3 نرخ آخر شاخص مورد نظر به ترتیب از بالا به پایین نمایش داده می شود در واقع فرضا اگر هم اکنون ساعت 14 ظهر می باشد و آخرین تغییر در ساعت 13:58 رخ داده باشد این تغییر در بالاترین ردیف و فرضا تغییر قبل از آن که در 13:46 رخ داده است در ردیف دوم قرار خواهد گرفت.

  نکته مهم : نکته بسیار کلیدی و قابل توجه کاربران محترم این است که تا زمانی که صفحه مورد مشاهده، رفرش نشود (بارگزاری مجدد) به ترتیبی که در بالا به آن اشاره گردید به تعداد سطور یعنی نرخ های پیشین شاخص تا سقف 10 سطر اضافه خواهد شد.

 • چگونه می توانم از نوسانات پیشین هر شاخص و جهت حرکت یا تمایل بازار آگاهی پیدا کنم؟
  این امکان هم برای کاربران پیش بینی شده است و به سهولت در دسترس شما خواهد بود. برای این منظور مجددا یادآوری می شود که صرفا بخشی از اطلاعات و داده های مورد نیاز شما در نگاه نخست قابل مشاهده است و بخش بسیار مهمی از اطلاعات زمانی نمایش داده می شوند که ماوس کاربر روی هر ردیف از شاخص ها قرار بگیرد فرضا ردیف قیمت مثقال که در راهنمای تصویری زیر ماوس روی آن قرار گرفته است. با انجام این کار، پنجره کوچکی ظاهر می شود که آن را "پنجره اطلاعات تکمیلی" می نامیم و حاوی اطلاعات بسیار کاربردی و مهمی می باشد مشتمل بر : نرخ های قبل شاخص + زمان ثبت نرخ های قبل + مقدار و درصد تغییر نرخ ها. بخشی که در یک مستطیل رنگی نمایش داده می شود بیانگر میزان تغییر و درصد تغییرات شاخص است. 

  برای تشخیص جهت یا تمایل حرکت بازار نیز، از سه رنگ استاندارد سبز، قرمز و زرد استفاده شده است بدین معنا که اگر تغییر حاصل شده افزایشی باشد مقدار آن در مستطیلی سبز رنگ نمایش داده می شود اگر کاهشی باشد در مستطیل قرمز رنگ و در صورت عدم تغییر نیز در مستطیل زرد رنگ به نمایش در خواهند آمد.