A. راهنمای بخش ها
B. راهنمای سامانه ها
C. راهنمای ابزارها + ویژگی ها
01. جداول قیمت 02. پاپ اوور قیمت ها 03. نسخه ها و زبان ها 04. موتور جستجوی سایت 05. گفت و گوی گروهی کاربران 06. آرشیو قیمت ها 07. راهنمای اختصاصی صفحات 08. نسخه موبایل 09. سامانه سنگ ها 10. تقویم اقتصادی 11. منوها 12. منوی سوییچر سامانه ها 13. شاخص یاب 14. جعبه ابزار سایدبار 15. کوییک ویو 16. تیکر قیمت ها 17. پشتیبانی آنلاین 18. تماس با ما 19. ربات های پشتیبانی هوشمند 20. تازه ها + بروزرسانی ها 21. ابزار پلاس 22. گزارش خطا 23. سامانه تکنیکال 24. متاتریدر آنلاین 25. نمودار های خطی و حجمی 26. نمودار کندل استیک 27. گزارش عملکرد نمادها 28. محاسبه گر سود و زیان 29. محاسبه‎‌گر سطوح حمایت و مقاومت 30. محاسبه‎‌گر میانگین متحرک (Moving Average) 31. محاسبه‎‌گر پیوت های کلاسیک (Classic) 32. محاسبه‎‌گر فیبوناچی (Fibonacci) 33. محاسبه‎‌گر خطوط کاماریلا (Camarilla) 34. محاسبه‎‌گر پیوت های وودی (Woodie) 35. محاسبه‎‌گر پیوت های دی مارک (DM) 36. اندیکاتورها 37. محاسبه گر و نمودار RSI 38. محاسبه گر و نمودار Stochastic 39. محاسبه گر و نمودار MACD 40. جستجوگرها 41. محاسبه گرها 42. مبدل ها 43. پایش گرها 44. کیف های پول (والت ها) 45. مقایسه گر ارزهای دیجیتال 46. محاسبه گر سود ماینینگ 47. استخرهای استخراج ارز دیجیتال 48. محاسبه گر رمز نگاری 49. پراکنش جغرافیایی ارز ها 50. نماگرهای ارز دیجیتال 51. خوانش‌گر شبکه‌های اجتماعی 52. صفحات شبکه‌های اجتماعی 53. وب سرویس ها 54. تبلیغات و آگهی 55. ابزار بازنشر 56. ابزار وب مستر + ویجت ساز 57. دارک مد + نمایشگر تاریخ و زمان 58. نوار اعلانات 59. نقشه سایت
D. راهنمای پروفایل ها
E. مفاهیم و آموزش های پایه
F. آموزش مفاهیم و روش های تحلیلی
G. آموزش روش ها و مفاهیم معاملاتی
H. روش ها و مفاهیم پرداخت ارزی
I. بانک مقالات و مطالب تخصصی
J. واژه‌نامه اقتصادی فارسی
K. واژه‌نامه تخصصی بورس
L. واژه‌نامه تخصصی ارزهای دیجیتال

01. جداول قیمت

 • 01. جدول قیمت چیست؟

   لیست قیمت شاخص های مرتبط در یک حوزه اقتصادی که بصورت تجمیع شده در کنار هم لیست شده باشد، جدول قیمت نامیده می شود

  در جداول قیمت نام شاخص ، قیمت زنده ، درصد تغییرات صورت گرفته در روز جاری ، کمترین قیمت روز جاری و بیشترین قیمت روز جاری و همچنین اخرین زمان بروز رسانی نمایش داده می شود.

 • 02. "قیمت زنده" در جداول قیمت به چه معناست؟

  قیمتی که بصورت لحظه ای در سامانه اعلام میشود و اخرین قیمت قرار گرفته شده از نظر زمانی باشد، قیمت زنده نامیده می شود ، این قیمت مبنای اخرین معاملات صورت گرفته بوده و هر چند ثانیه در حال بروز رسانی می باشد.

 • 03. "تغییر" در جداول قیمت بیانگر چیست؟

  قیمت کلیه شاخص ها در هر روز دارای تغییراتی است که یا کاهشی و یا افزایشی می باشد. ستون " تغییر " در جداول قیمتی بیانگر میزان رشد یا کاهش شاخص ها است و بصورت عددی و درصد میزان تغییرات صورت گرفته در روز جاری را نشان میدهد.

 • 04. "زمان" در جداول قیمت به چه معناست؟

  زمان در جدول قیمت نشانگر اخرین بروزرسانی قیمت شاخص در روز جاری می باشد و از منظر اطلاع از اخرین تغییر صورت گرفته شاخص دارای اهمیت می باشد. 

 • 05. "کمترین" و "بیشترین" در جداول قیمت چه معنایی دارند؟

  قیمت شاخص ها در هر روز دارای نوساناتی می باشند و در طول روز قیمت رکوردهای جدیدی از نظر کاهشی یا افزایشی بودن را ثبت میکند ، لذا جهت تسهیل در دریافت اطلاعات هر شاخص در جداول قیمتی ستون کمترین و بیشترین قرار داده شده که شامل کمترین قیمت و بیشترین قیمت شاخص در روز جاری می باشد.

 • 06. آیکن نمودار مندرج در سطور جداول قیمت به چه معناست؟

  ایکون نمودار مندرج بیانگر اخرین بروز رسانی های صورت گرفته هر شاخص می باشد و همچنین اولین قیمت اعلام شده هر شاخصی را در روز جاری اعلام میدارد و با نگه داشتن نشانگر موس روی این آیکون اطلاعات نمایش داده می شود . همچنین با کلیک بر روی "اطلاعات بیشتر" به صفحه پروفایل شاخص مورد نظر انتقال می یابد که حاوی اطلاعات بیشتر از شاخص ها می باشد.

 • 07. راهنمای جداول چه هستند و چطور قابل دست یابی می باشند؟

  در سر ستون بسیاری از جداول ارایه شده در سایت، در کنار نام یا عنوان جدول، علامت سئوال نارنجی رنگی قرار گرفته است که با قرار دادن موس یا نشانگر روی آن، پنجره ای حاوی اطلاعات و توضیحات مرتبط گشوده می شود و به آن راهنمای جداول اطلاق می گردد.

  در ویدیوی آموزشی زیر این نوع راهنماها و نحوه دسترسی به آنها تشریح گردیده است.

 • 08. نوار فوقانی جداول قیمتی نمایشگر چیست و چه کاربردی دارد؟
 • 09. رنگ سبز، قرمز و زرد در جداول قیمتی گویای چیست؟
  این رنگ ها، بخشی از استاندارد بین المللی بازارهای پولی و مالی و اقتصادیست و به دلخواه برگزیده نشده اند بلکه در سراسر دنیا و بازارهای مالی و بورس ها از همین رنگ ها برای نمایش جهت حرکت شاخص ها و نوسانات معاملات استفاده می شود.

  رنگ قرمز نشانه وضعیت نزولی در بازارهاست یعنی شاخص مورد نظر کاهش یافته است

  رنگ سبز نشانه وضعیت صعودی در بازارهاست یعنی شاخص مورد نظر افزایش یافته است

  رنگ زرد نشانه وضعیت خنثی و ایستا در بازارهاست یعنی شاخص مورد نظر تغییری پیدا نکرده است

 • منظور از "تغییر" در جداول قیمت چیست ؟
  این گزینه که جنب قیمت زنده و در دومین ستون درج می گردد بیانگر میزان تغییر نرخ زنده در همین لحظه با نرخ روز گذشته است. شایان توجه است که منظور از روز گذشته، "آخرین نرخ ثبت شده در روز گذشته" یا اصطلاحا "نرخ بسته شدن بازار در روز قبل" می باشد.

 • منظور از "زمان" در جداول قیمت ها چیست؟
  این خصیصه بیانگر تاریخ یا ساعتی است که آخرین تغییرات در نرخ مربوطه صورت گرفته است.

 • منظور از "قیمت زنده" در جداول قیمت چیست ؟
  نرخ زنده، به نرخ فعلی و جاری بازار گفته می شود در واقع همان نرخی است که داد و ستد های بازار در آن لحظه با نرخ مذکور صورت می پذیرد.
 • منظور از "کمترین" و "بیشترین" در جداول قیمت ها چیست ؟
  "کمترین" و "بیشترین " بیانگر کمترین و بیشترین مقدار هر شاخص در روز جاری می باشند. به عبارتی می توان این دو خصیصه را پایین ترین و بالاترین حدود یا همان سقف و کف قیمت های هر شاخص در روز جاری تلقی کرد.

 • هر یک از رنگ های قرمز، سبز و زرد در سایت نشانه چه وضعیتی می باشند؟
  این رنگ ها، بخشی از استاندارد بین المللی بازارهای پولی و مالی و اقتصادیست و به دلخواه برگزیده نشده اند بلکه در سراسر دنیا و بازارهای مالی و بورس ها از همین رنگ ها برای نمایش جهت حرکت شاخص ها و نوسانات معاملات استفاده می شود.

  رنگ قرمز نشانه وضعیت نزولی در بازارهاست یعنی شاخص مورد نظر کاهش یافته است

  رنگ سبز نشانه وضعیت صعودی در بازارهاست یعنی شاخص مورد نظر افزایش یافته است

  رنگ زرد نشانه وضعیت خنثی و ایستا در بازارهاست یعنی شاخص مورد نظر تغییری پیدا نکرده است