A. راهنمای بخش ها
B. راهنمای سامانه ها
C. راهنمای ابزارها + ویژگی ها
D. راهنمای پروفایل ها
E. مفاهیم و آموزش های پایه
F. آموزش مفاهیم و روش های تحلیلی
G. آموزش روش ها و مفاهیم معاملاتی
H. آموزش روش ها و مفاهیم پرداخت ارزی
I. بانک مقالات و مطالب تخصصی
J. واژگان و اصطلاحات

01. آشنایی عمومی با سامانه و بخش ها

  • 08. از چه طریقی می توانم به قوانین سایت دست پیدا کنم؟

    پس از ورود به سایت در سمت چپ نوار مشکی رنگی که در بالای سایت قرار دارد به کلیک بر روی (قوانین) میتوانید وارد صفحه مربطه شوید و با کلیه توابع و قوانینی که در زمینه نوع فعالیت و سازمان های نظارتی و باید ها و نبایدها آشنا گردید.

  • بازارهای داخلی و نرخ هایش از چه ساعتی باز و در چه ساعتی بسته می شوند؟
    عموما بازار ارز از ساعت 10 صبح گشوده می شود و بازار طلا و سکه نیز اندکی پس از آن یا مقارن با بازار ارز فعالیتش را آغاز می کند و در ساعت 19 لغایت 20 عصر نیز که آخرین معاملات به انجام می رسد فعالیت و داد و ستد در این بازارها پایان می یابد.  ممکن است جسته و گریخته معاملاتی پس از این ساعات به انجام برسد که چندان به صحت و اعتبار آنها نمی توان یقین داشت و لذا تاثیری در بازار نخواهند داشت. بدیهی است که جمعه ها و در ایام تعطیل رسمی، این بازارها نیز تعطیل می باشند.
  • منابع نرخ ارزهای اعلام شده در سایت چیست؟
    منابع نرخ ارزهای اعلامی، مجموعه ای از صرافی های معتبر و دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نیروهای میدانی حاضر در بازار های اصلی معاملات ارزی می باشند. نرخ ارزهای اعلام شده در سایت، میانگین نرخ صرافی های فوق الذکر است که پس از اخذ، گردآوری و کنترل سیستماتیک، توسط الگوریتم های فنی و نظارت انسانی مورد بازبینی نهایی قرار می گیرند و در انتها این میانگین حاصله، به شکل نرخ ارزها در سایت اعلام می گردد. کل این فرآیند طی هماهنگی و با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح و به شکل قانونمند به انجام می رسد.