iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
  • کاهش طلا 4 روزه شد

    قیمت طلا امروز پنج شنبه پس از ارزیابی مثبت فدرال رزرو آمریکا از وضعیت اقتصادی این کشور با کاهش روبرو شده است.  به گزارش رویترز، فدرال رزرو آمریکا پیش بینی کرده است که وضعیت اقتصادی این کشور بهبود خواهد یافت و این مساله گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره این کشور در ماه های آینده را بیشتر کرده است. بر اساس این گزارش افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند موجب رشد ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شود. قیمت جهانی طلا در 4 روز گذشته به طور متوالی با کاهش روبرو شده است.

    مارک تو تحلیلگر ارشد موسسه وینگ فانگ تاکید کرد: در شرایط کنونی سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و نرخ بهره هستند. این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

    فدرال رزرو آمریکا در بیانیه خود در خصوص اوضاع اقتصادی این کشور تاکید کرد که اقتصاد آمریکا با روند مستحکمی در حال رشد و رونق است و وضعیت ایجاد شغل های جدید نیز رضایت بخش است.

    قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد کاهش به کمتر از 1281 دلار رسیده است.