شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • پاپ و مقامات ایتالیا حمله تروریستی درنیوزیلند را محکوم کردند

  رم - پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان و مقامات بلندپایه کشور ایتالیا حملات تروریستی علیه دو مسلمانان در نیوزیلند را محکوم کردند.

  پاپ فرانسیس با ارسال یک تلگرام، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی علیه نماز گزاران دو مسجد در نیوزیلند که منجر به کشته شدن 50 نفر شد، آنرا 'اقدامی بی معنی' خواند و با همه نیوزیلندی ها بویژه جامعه مسلمانان این کشور ابراز همبستگی کرد.
  'سرجو ماتارلا' رئیس جمهور ایتالیا نیز از دانشگاه پلی تکنیک آنکونا با اشاره به حملات تروریستی علیه نمازگزاران دو مسجد در نیوزلند، گفت : آنچه امروز در نیوزیلند بوقوع پیوست، زنگ خطری بسیار شدیدی است. برخی افراد دیوانه به سوی ده ها بی گناه مسلمان که در حال نماز و دعا در مسجد بودند، شلیک کرده و آنها را کشتند. آنها بر روی اسلحه خود اسامی برخی ها را نوشته بودند ، از جمله نام 'تراینی' فردی که چند ماه پیش در ایتالیا به یک مهاجر شلیک کرد. همچنین نام فردی که دو سال پیش در کانادا شماری از مسلمانان را در یک مسجد کشت.
  'جوزپه کونته' نخست وزیر ایتالیا نیز در پیامی توئیتری ضمن ابراز ناراحتی از حادثه نیوزیلند، به خانواده قربانیان این حمله تروریستی تسلیت گفت و افزود: هرگونه بی صبری ، نفرت و خشونت غیر قابل قبول است.
  'متئو سالوینی' معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا نیز ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
  'دی مایو' معاون نخست و زیر و وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز در پیامی ضمن ابراز همبستگی با خانواده قربانیان، اظهار داشت که ایتالیا به تمام خانواده هایی که امروز یکی از بستگان خود را از دست داده اند، نزدیک است.
  روز جمعه مهاجمانی مسلح با حمله به نمازگزاران دو مسجد در شهر کرایست چرچ در نیوزیلند، عده ای بی گناه را به گلوله بستند.
  در این حادثه که یکی از افراد مهاجم آن را به صورت زنده در صفحه فیس‌بوک خود پخش می‌کرد، تا این لحظه 50 تن کشته و نزدیک به 50 نفر دیگر زخمی شدند.
  مظنون اصلی یک مرد 28 ساله اهل استرالیا با تبار انگلیسی معرفی شده که پیشتر بارها در صفحات مجازی خود از حضور مهاجران مسلمان در سرزمین‌های اروپایی ابراز خشم کرده بود.


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی