شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • نجات معجزه آسای تیم کریکت بنگلادش از حمله تروریستی نیوزیلند

  اعضای تیم ملی کریکت بنگلادش روز جمعه در حالی که در راه مسجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند بودند، از حمله تروریستی مرگبار که در جریان آن 50 نفر کشته شدند، مطلع شدند وجان سالم به در بردند.

  به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، «نظام الدین چودهوری» مدیر اجرایی فدراسیون کریکت بنگلادش در این باره گفت: تیم ما برای به جاآوردن نماز جمعه، به سمت مسجد می رفتند و حمله پیش از رسیدن تیم به محل حادثه اتفاق افتاد.
  «خالد مسعود » کاپیتان این تیم گفت: تمامی اعضای تیم در سلامتی کامل به سر می برند.
  خبرنگار همراه تیم ملی کریکت بنگلادش هم در این باره افزود، وی از مسجد نزدیک بوستان «هاگلی پارگ» که مسلحان در آن حضور داشتند، نجات یافته است.
  «تمیم اقبال خان» تیم کریکت بنگلادش در این باره ضمن درخواست از مردم برای آن که آنها را در نمازهایشان فراموش نکنند، گفت: تیم از تیراندازی جان سالم به درد برد.
  حادثه دهشتناک حمله به مساجد «نوورد» و «نور» بازی بین تیم ملی کریکت نیوزیلند و بنگلادش که قرار بود فردا شنبه برگزار شود، لغو کرد و بنگلادشی ها بامداد شنبه راهی کشورشان شدند.
  این حمله که همزمان با اقامه نماز در شهر کرایست ‌چرچ نیوزیلند روی داد، 50 تن کشته و 50 نفر رخمی شدند.
  «جاسیندار آردن» نخست وزیر نیوزیلند در پی این حمله های مسلحانه با اعلام این که «مهاجم یک شهروند استرالیا، تروریست راستگرا و وحشی بوده و دستگیر شده است، از این روز به عنوان «یکی از تاریک ترین روزهای کشورش» نام برد.
  به گفته شاهدان، مردی که لباس نظامی پوشیده بود امروز جمعه وارد مسجد النور شده و اقدام به تیراندازی بی هدف و کورکورانه به سوی نمازگزاران کرد.
  دولت نیوزیلند در پی این حادثه فعالیت تمامی مساجد این کشور را به دلایل امنیتی تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد.


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی