شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تجارت
  • ممنوعیت ورود بوئینگ ۷۳۷ مکس به آسمان ایران

    دنیای اقتصاد : پس از ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ سری مکس بر فراز آسمان بسیاری از کشورهای جهان، ایران نیز عبور این هواپیما از آسمان خود را ممنوع اعلام کرد. به دنبال سقوط یک فروند بوئینگ ۸-۷۳۷ سری مکس در اتیوپی در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۱۹ (یکشنبه، ۱۹ اسفندماه) و مرگ ۱۵۷ سرنشین آن، بسیاری از کشورهای جهان پرواز این هواپیما را در آسمان کشور خود ممنوع اعلام کرده‌اند.

    رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، صدور نوتام (اطلاعیه بین‌المللی هوانوردی) از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در آسمان ایران را تایید کرده است. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که نوتام (Notice To Air Man) مربوطه پیش از تعلیق یا ممنوع شدن پرواز این هواپیماها از سوی شرکت هواپیماسازی بوئینگ و همچنین دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از پرواز بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس ۸ و ۹، از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده بود.

    در پی سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ و ۹ در فاصله زمانی کوتاه در اتیوپی و اندونزی، بسیاری از کشورهای جهان که دارای این نوع از هواپیمای مسافری بودند، تردد این هواپیماها را ممنوع کردند. به گزارش«ایرنا» بوئینگ ۸-۷۳۷ مکس، نخستین پرواز خود را در تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی (۹ بهمن ۹۴) انجام داده و از جدیدترین هواپیماهای معرفی شده به صنعت هوانوردی به‌شمار می‌رود. هرچند تا پیش از اعلام گزارش نهایی این دو سانحه، نمی‌توان درمورد علت سانحه اظهارنظر کرد، اما طبق بررسی‌های اولیه به‌نظر می‌رسد سقوط هر دو هواپیما به علت نقص در یک سامانه کامپیوتری باشد. البته سوانح مرگبار تنها رخدادهای پیش آمده برای بوئینگ ۷۳۷ مکس نیست. تاکنون بیش از ۱۲ حادثه برای این نوع هواپیما پیش آمده که یکی از آنها بر فراز آسمان ایران بوده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی