شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
  • کاهش طلا در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا

    قیمت جهانی طلا امروز پنج شنبه در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا و تحت تاثیر افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی با کاهش روبرو شده است.  به گزارش رویترز ، افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی موجب شده تا بار دیگر قیمت طلا در آستانه برگزاری نخستین نشست بانک مرکزی اروپا در سال 2015 میلادی با کاهش روبرو شود. بر اساس این گزارش بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که بانک مرکزی اروپا در نشست امروز خود سیاست های محرک پولی جدیدی را اعلام خواهد کرد. منطقه یورو با افت متوالی نرخ تورم روبرو شده و این مساله کشورهای اروپایی را بار دیگر در آستانه رکود اقتصادی قرار داده است. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به بیش از 1305 دلار در هر اونس رسیده که این رقم از اوت گذشته بی سابقه بوده است.

    "هووی لی" تحلیلگر ارشد موسسه فیلیپ فیوچرز تاکید کرد که افزایش نقدینگی در بازار اروپا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای گذشته داشته است. براساس گزارش سایت طلا قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به 1292 دلار رسیده است.

    این کارشناس اقتصادی افزود: تصمیم احتمالی بانک مرکزی اروپا برای اجرای محرک پولی قابل توجه، می تواند قیمت طلا را تا 1320 دلار افزایش دهد و سطح حمایتی قیمت طلا نیز در این شرایط 1250 دلار خواهد بود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی