شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی قیمت طلا

  مقاومت کوتاه مدت در نزدیکی بالاترین نرخ اکتبر در 1،233 دیده می شود و مقاومت هدف در نزدیکی بالاترین سطح جولای در 1265 دیده می شود. حمایت از فلز زرد در نزدیکی میانگین متحرک 20 روزه در 1،204 دیده می شود. میانگین متحرک 20 روزه بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه است که نشان می دهد در حال حاضر یک روند صعودی میان مدت حاکم است.

  قیمت طلا با توجه به شکل گیری الگوی پرچم صعودی (گاوی) به معاملات یکسویه ادامه می دهد، این یک مکث برای صعود بیشتر است. ایالات متحده نسبت به اروپا و ژاپن بیشتر تحت تاثیر دلار قرار می گیرد که این امر بر روی قیمت طلا نیز تاثیرگذار است. طلا نسبت به سایر دارایی های پر ریسک در طی دو هفته گذشته صعود را تجربه کرده است. ضعف در اقتصاد چین شامل تولید ناخالص داخلی و تولیدات صنعتی نیز  قیمت طلا را تقویت می کند.

   

  آنالیز تکنیکال

  قیمت طلا با توجه به شکل گیری الگوی پرچم صعودی (گاوی) به معاملات یکسویه ادامه می دهد، این یک مکث برای صعود بیشتر است. قیمت ها هفته پیش شکسته شد و از آن زمان در یک الگوی متحد تجاری، هر دو گروه گاوها (روند صعودی) و خرسها (روند کاهشی) در حال نیرنگ برای حفظ موقعیت هستند. مقاومت کوتاه مدت در نزدیکی بالاترین نرخ اکتبر در 1،233 دیده می شود و مقاومت هدف در نزدیکی بالاترین سطح جولای در 1265 دیده می شود. حمایت از فلز زرد در نزدیکی میانگین متحرک 20 روزه در 1،204 دیده می شود. میانگین متحرک 20 روزه بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه است که نشان می دهد در حال حاضر یک روند صعودی میان مدت حاکم است. روند حرکت خنثی است چرا که شاخص MACD (میانگین متحرک واگرایی / همگرایی) تثبیت را نشان می دهد. تغییرات سریع سیگنال خرید متقاطع ایجاد کرده است که نشان دهنده تسریع حرکت مثبت است.

  گزارش تولید ناخالص داخلی چین

  چین گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم را در مورد خرده فروشی و تولید صنعتی منتشر کرد. تولید ناخالص داخلی سالانه در مقایسه با انتظار افزایش 66 درصدی، 6.5 درصد رشد را نشان داد، از طرفی تولیدات صنعتی (IP) در مقایسه با انتظار رشد 6.0 درصدی، 5.8 درصد رشد سالانه را نشان داد. از طرف دیگر، خرده فروشی با توجه به انتظار افزایش 9.0 درصد، 9.2 درصد افزایش یافت. همچنین، سیاستگذاران چینی در حال افزایش انگیزه و حمایت بازار هستند، که به ما می گوید که رشد بیشتر از حد انتظار است.