iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی قیمت نفت خام / ضعف بازار نفت خام در روز جمعه

  بازار نفت خام در روز جمعه کاهش یافت، زیرا همچنان شاهد فشار خرسها (فشارهای نزولی) در بازارهای کالا هستیم. با این حال، در حال حاضر در زمان نوشتن این مطلب بالاتر از منطقه حمایتی هستیم.

  نفت خام سبک

  بازار نفت خام در روز پنج شنبه تلاش کرد بالاتر از سطح 72 دلار شکسته شود اما با راههای متعددی برای مقاومت روبه رو بود. با عقب نشینی از راه پیش رو، به نظر می رسد که اگر مجددا سطح حمایتی را تست کنیم راه جدیدی خواهیم یافت. به نظر می رسد سطح 70 دلار بسیار مهم است، بنابراین اگر پایین تر از آن شکسته شود، با وضعیت منفی در این نقطه روبرو می شویم. به طور کلی، اعتقاد بر این است که نفت برای مدت کوتاهی در این وضعیت سخت قرار دارد، اما در بلند مدت هنوز دلایل زیادی برای اندیشیدن در مورد افزایش قیمت نفت وجود دارد. به عنوان مثال، یکی از عواملی که شاید در حال حاضر باعث کاهش منفعت شده است تحریم های ایران است که در حال اجراست. شمارش موجودی در هفته گذشته کمی ناامید کننده بود، اما این می تواند یک اتفاق باشد که گاهی به وقوع میپیوندد.

   

  برنت

  بازار برنت نیز در طول روز کاهش پیدا کرد و در اطراف مانع اصلی در 80 دلار شکسته شد. این یک مانع روانشناختی است، اما حتی در پایین تر در نزدیکی سطح 77 دلار نیز یک سطح حمایتی قرار دارد، و احتمالا پیش از اینکه جویندگان ارزش به عقب برگردند و بازار برنت افزایش یابد، مدت زمان کوتاهی ضعیف خواهد ماند. همچنین ممکن است دلار آمریکا بر بازار تأثیر بگذارد، بنابراین باید آن را در نظر داشت. اعتقاد به این نکته وجود دارد که، در این مرحله البته نه به زودی، باید شاهد شروع ورود جویندگان ارزش به بازار باشیم، اما پیش از وارد کردن و خرج پول باید از جهش قیمت اطمینان حاصل کرد. در غیر این صورت، نشانه هایی از مقاومت در نزدیکی سطح 80 دلار و شاید حتی 81 دلار، می تواند فرصت های فروش را به پیش ببرد.