iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی روزانه قیمت EUR / USD_ تست EUR / USD در 1.17 پیش از سخنرانی دراگی

  اگر دراگی رییس بانک مرکزی اروپا، بتواند ریسک های ناشی از جنگ های تجاری را کاهش دهد و بازار سهام را با یک پیشنهاد قوی مواجه کند، افزایش قیمت بالاتر از 1.17 می تواند شکل گیرد.

  جفت ارز یورو/دلار آمریکا (EUR / USD)، در آغاز هفته جدید معاملاتی، با کشش مثبت همراه بود و و کل زیان هایی را که در روز جمعه ثبت شده بود، معکوس کرد. با توجه به افزایش فشارهای تجاری ایالات متحده و چین، فشار بر فروش دلار آمریکا، یکی از محرک های کلیدی برای بالاتر رفتن جفت ارز بود. در بخش اطلاعات اقتصادی،  CPI (شاخص قیمت مصرف کننده) نهایی منطقه یورو در ماه آگوست بازخوانی 0.2 درصدی را تایید کرد و همچنان با آهنگ مثبت از جفت ارز حمایت می کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تعرفه های 10 درصدی را برای حدود 200 میلیارد دلار از واردات چینی اعمال کرد و هشدار داد که اگر چین اقدامات تلافی جویانه را انجام دهد، تعرفه های 267 میلیارد دلاری بر واردات چین را دنبال خواهد کرد. در زمان نوشتن این مطلب، جفت ارز با افزایش 0.4 درصد در روز در 1.1688 معامله می شود.

  در روز سه شنبه؛ با خبر اعمال تعرفه ها بر کالای چینی و حتی وعده بیشتر شدن آن در آینده، دلار آمریکا تقویت شد و پس از قرار گرفتن جفت ارز در سطح 1.1665 به سرعت به سطح 1.1700 رسید. تمرکز اصلی امروز بر روی سخنرانی ماریو دراگی رییس بانک مرکزی اروپا، قرار دارد، جایی که به نظر می رسد در ارتباط با سیاست پولی باید روی ارز رایج تاثیرگذار باشد و فرصت های تجاری معنی دار را ارائه دهد.

   

  اگر دراگی رییس بانک مرکزی اروپا، بتواند تنش های تجاری را کاهش دهد و پایان برنامه QE (سیاست های تسهیل کمی (QE) که همان خلق پول برای خرید دارایی ها است) در ماه دسامبر را تایید کند، EUR / USD ممکن است سطح بالاتر از 1.17 را بپذیرد. از دیدگاه فنی، قبل از اینکه معامله گران موقعیت خود را برای هر گونه حرکت صعودی در کوتاه مدت شروع کنند، این جفت ارز هنوز هم نیاز دارد از بالاترین سطح مقاومت ماه آگوست در اطراف محدوده 30-1.1720 پشتیبانی کند. فراتر از موانع ذکر شده، احتمال دارد که این روند به سمت سطح اصلاحی 1.1800 حرکت کند و درنهایت این جفت ارز قصد دارد منطقه عرضه 50-1.1840 را آزمایش کند. در سوی دیگر، ضعف پایدار، پایین تر از حمایت میانگین متحرک 100 روزه است که در حال حاضر در نزدیکی منطقه 65-1.1670 قرار دارد، و سپس برای رسیدن به سطح حمایت افقی 1.1610-1.1600 به چالش کشیده می شود.