iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی هفتگی قیمت طلا – واکنش به تعرفه های جدید

  اگر گزارش های مربوط به پایان هفته، دقیق باشد، طلا می تواند در شروع هفته تحت فشار قرار بگیرد. وال استریت ژورنال در روز شنبه گزارش داد، ترامپ رییس جمهور ایالات متحده، در حال برنامه ریزی برای اعمال دور جدیدی از تعرفه ها برای حدود 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی است.

  در اوایل هفته، با توجه به افزایش تقاضا برای دارایی های با ارزش دلار، ضعف در دلار بازار را به سمت افزایش تحریک می کند.

  گزارش های تورم تولیدکنندگان و تورم مصرف کنندگان کمتر از حد انتظار، معامله گران را به سمت طلا هدایت کرد. در نهایت، با توجه به گزارشات خرده فروشی آمریکا و اطمینان مصرف کننده، طلا بیشترین سهم خود را در روز جمعه به دست آورد. همچنین خبر ادامه تعرفه ها بر روی 200 ميليارد دلار واردات چيني نيز سرمايه گذاران را تکان داد.

  طلای دسامبر  Comex در هفته، با 0.70 دلار و یا 0.06 درصد افزایش، به 1201.10 دلار رسید.

   

   

  اخبار رویدادهای مهم هفته گذشته

  در روز چهارشنبه، دولت آمریکا گزارش داد که قیمت تولید کنندگان ایالات متحده به طور غیر منتظره در ماه آگوست کاهش یافت و اولین افت خود را در ½-1 سال ثبت کرد. وزارت کار اعلام کرد که شاخص قیمت تولید کننده برای تقاضای نهایی، پس از تغییر در ماه جولای، 0.1 درصد کاهش یافت. سقوط PPI اولین بار از فوریه 2017 بود. اقتصاددان ها در ماه آگوست به دنبال افزایش 0.2 درصدی بودند. Core PPI، در ماه جولای 0.3 درصد افزایش یافت.

  در روز پنج شنبه، دولت اعلام کرد قیمت مصرف کنندگان آمریکا در ماه آگوست کمتر از حد انتظار شده است. وزارت کار اعلام کرد قیمت شاخص مصرف کننده آن در ماه گذشته، پس از افزایش مشابه در ماه جولای، 0.2 درصد افزایش یافته است. در طی 12 ماه گذشته، CPI افزایش 2.7 درصدی داشته است. Core CPI، افزایش 0.1 درصدی داشته است.

  اقتصاددانان پیش بینی کرده اند CPI با صعود 0.3 درصدی و Core CPI، با 0.2 درصد افزایش در ماه آگوست همراه بود.

  در روز جمعه، پس از اعلام وزارت بازرگانی ایالات متحده، میزان خرده فروشی در ماه آگوست به میزان 0.1 درصد افزایش یافت.

  این اخبار موجب افزایش سود خزانه داری در آمریکا شد، این موضوع به دلار آمریکا کمک کرده است تا برای سرمایه گذاری جذاب تر باشد.

   

  پیش بینی

  اگر گزارش های مربوط به پایان هفته، دقیق باشد، طلا می تواند در شروع هفته تحت فشار قرار بگیرد. وال استریت ژورنال در روز شنبه گزارش داد، ترامپ رییس جمهور ایالات متحده، در حال برنامه ریزی برای اعمال دور جدیدی از تعرفه ها برای حدود 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی است.

  طبق گزارشات ثبت شده، انتظار می رود تعرفه ها در حدود 10 درصد تعیین شود، که یعنی احتمالا یک سطح پایین تر از تعرفه 25 درصدی است ک قبلا توسط دولت اجرا شده بود.

  با این حال، اگر اعمال تعرفه های جدید باعث افزایش تنش های تجاری میان ایالات متحده و چین شود، معامله گران می توانند شاهد امن شدن دلار و از آن سو فشار بر قیمت طلا باشند.

  رویداد مهم اقتصادی در این هفته برای ایالات متحده آمریکا وجود ندارد، اما بازده خزانه داری می تواند همچنان به حرکت خود ادامه دهد، احتمالا اعلام نرخ بهره بانکی بعدی در تاریخ 26 سپتامبر خواهد بود.