iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی روزانه قیمت نفت – نفت خام سبک، تقویت بالاتر از 68.78 دلار، ضعف پایین تر از 68.28 دلار

  بر اساس اقدامات قیمت در این هفته، پیش بینی می شود که قیمت ها در بازار افزایش یابد، اما معامله گران در مورد قدرت خرید و یا شکست کمی مردد هستند. به نظر می رسد آنها مایل هستند خرید را در سراشیبی قرار دهند. قیمت ها در اوایل هفته، با توجه به نگرانی ها در مورد تحریم ها علیه ایران و تأثیر آنها بر عرضه حمایت شدند. همچنین قیمتها با توجه به نگرانی ها در مورد بحران بازارهای در حال ظهور و اختلافات تجاری و تأثیر آنها بر تقاضا، تحت فشار قرار گرفتند.

  معاملات آتی نفت خام برنت در اوایل روز جمعه به میزان کمی افزایش یافت. به نظر می رسد، پس از هفته ای غالبا ناپایدار، معامله گران کمی فرصت نفس کشیدن بیابند. معامله گران در این هفته برای یافتن تعادل بین نگرانی ها در مورد عرضه نفت و نگرانی در مورد کاهش تقاضای آتی تلاش می کنند.

  نفت خام سبک آتی نوامبر، با افزایش 0.43 دلاری و یا 0.64 درصدی، در 68.84 دلار معامله می شود؛ و نفت خام برنت ماه دسامبر با 0.32 دلار و یا 0.41 درصد افزایش، در 78.08 دلار است.

  قیمت ها در اوایل هفته، با توجه به نگرانی ها در مورد تحریم ها علیه ایران و تأثیر آنها بر عرضه حمایت شدند. همچنین قیمتها با توجه به نگرانی ها در مورد بحران بازارهای در حال ظهور و اختلافات تجاری و تأثیر آنها بر تقاضا، تحت فشار قرار گرفتند.

  این مفهوم در این هفته با توجه به هشدار آژانس بین المللی انرژی مورد حمایت قرار گرفت، چرا که تقاضای جهانی نفت پیش بینی می شود در سه ماه آینده به 100 میلیون بشکه در روز برسد و ریسک اقتصاد جهانی رو به افزایش است.

  IEA گفت: "همانطور که به سال 2019 نزدیک می شویم، طبق پیش بینی خطر احتمالی اقتصادهای نوظهور را تهدید می کند، که بخشی از آن به دلیل کاهش ارزش پول در برابر دلار آمریکا و افزایش هزینه های وارداتی انرژی است."

  آژانس مستقر در پاریس گفت: "علاوه بر این، خطر از دست رفتن رشد تجارت از طریق افزایش اختلافات تجاری وجود دارد."

  با وجود این نگرانی ها، داده ها نشان می دهد، تولیدات نفت خام ایالات متحده در روز پایانی هفته 7 سپتامبر با کاهش 100 هزار بشکه در روز به 10.9 میلیون بشکه در روز رسید.

   

  پیش بینی

  بر اساس اقدامات قیمت در این هفته، پیش بینی می شود که قیمت ها در بازار افزایش یابد، اما معامله گران در مورد قدرت خرید و یا شکست کمی مردد هستند. به نظر می رسد آنها مایل هستند خرید را در سراشیبی قرار دهند.

  برای قرار دادهای برنت، سطح حمایت امروز در 77.86 دلار تا 77.39 دلار قرار دارد. حرکت مداوم بیش از 77.86 دلار نشان دهنده حضور خریداران است. اگر این حرکت ادامه پیدا کند خریداران احتمالا قیمت 79.61 دلار را تجربه خواهند کرد.

  یک شکست پایین تر از 77.39 دلار، نشان دهنده حضور فروشندگان است. نمودارها نشان می دهد که بازار در 73.38 دلار و 75.11 دلار آسیب پذیر است.

  نفت خام سبک در حال حاضر، منطقه اصلی خود در 68.78 دلار تا 68.28 دلار را تست می کند. حرکت مداوم بالاتر از 68.78 دلار نشان دهنده حضور خریداران است.

  حرکت مداوم در زیر 68.28 دلار نشان می دهد که فروش قوی تر شده است. هدف اصلی بعدی در منطقه 67.34 دلار تا 66.47 دلار قرار دارد.