iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
  • پیش بینی قیمت طلا – با تقویت دلار آمریکا بازار طلا کاهش می یابد

    بازار طلا در طی نشست معاملاتی روز جمعه کاهش یافت، این در حالی است که با افزایش ارزش دلار امریکا در روز، طلا به سطح 1200 دلار کاهش یافت.

    بازار طلا در طی نشست معاملاتی روز جمعه کاهش یافت، و به سطح روانشناختی قابل توجه 1200 دلار رسید جایی که ما شاهد یک جهش فروش هستیم. تصور می شود که بازار همچنان به میزان قابل توجهی به جهش ادامه می دهد، و هنگامی که به الگوهای کندل استیک بلندمدت (candle stick، نمودارهای شمعی ژاپنی، که برای ترسیم نمودارها و نمایش قیمت برای تحلیل تکنیکال به کار می روند)،  در نمودار هفتگی نگاه می کنیم، می توان مشاهده کرد که ما کمی "گیج" شده ایم. مطابق چشم انداز این امر ادامه خواهد یافت و نکته اینجاست که باید به بازارهای ارز توجه داشته باشیم، چرا که اعتقاد بر این است که دلار آمریکا همچنان محرک اصلی طلا است. که اگر افزایش یابد، طلا سقوط می کند و البته برعکس.

    سطح 1200 دلار صدمه قابل توجهی وارد نمیکند. اما اگر در پایین تر از سطح 1198 قرار می گرفت، احتمالا به میزان قابل توجهی شکسته می شد. در سمت دیگر، پیش بینی میشود، حرکتی بالاتر از سطح 1205 دلار احتمالا بازار را به سطح 1210 دلار بازگرداند. تصور می شود که بازار باید بسیار متلاطم و دشوارادامه یابد، اما در نهایت، آن چیزی که تا حدود زیادی در مورد طلا وجود دارد، این است که از نظر فنی هدایت میشود. اما با این وجود برخی از معامله گران کوتاه مدت در بازار، هرچند محدود، به خرید و فروش می پردازند چرا که به این بازار علاقمندند. بیش از همه توجه به جفت ارز یورو/دلار آمریکا (EUR / USD)، می تواند مفید باشد، چرا که این جفت ارز بزرگترین جفت ارز در جهان است، و البته نشاندهنده قدرت دلار به طور کلی است.