iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
  • پیش بینی قیمت روزانه EURUSD

    جفت ارز در نرخ 1.1600 باقی می ماند چرا که یورو فاقد قدرت اساسی است.

    جفت ارز EURUSD این هفته را با یک ریتم یکنواخت آغاز کرد و پایین تر از 1.15 باقی ماند، با این حال یک بازار ضعیف نقدینگی به افزایش قیمت جفت ارز برای رسیدن به بالای 1.16 کمک کرد. همچنان که در زمان نوشتن این مطلب، جفت ارز با 0.09 درصد افزایش به 1.1613 رسیده است. هر چند در حال حاضر، به نظر میرسد در محدوده 1.1600 محصور شده باشد.

    با توجه به نگرانی در مورد تنش های تجارت جهانی و بی ثباتی در میان بازارهای ارزی در حال ظهور، در روز دوشنبه دلار در برابر سبد ارزی، پس از یک هفته ثبات، افزایش یافت. با توجه به تهدید ترامپ برای تحمیل یک سری تازه از تعرفه ها بر روی واردات کالاهای چینی، نگرانی برای تشدید اختلافات میان چین و آمریکا و تاثیرگذاری بر بازار وجود دارد. دونالد ترومپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرده که از هفته گذشته آماده است تا دور جدیدی از تعرفه ها را بر روی 200 میلیارد دلار واردات چین اعمال کند. پس از اعمال تعرفه های 50 میلیارد دلاری واردات چین توسط ایالات متحده، این مرحله رکورد تجاری پکن را افزایش خواهد داد.

    از سمت دیگر، همانطور که در آخرین گزارش CFTC گزارش شده است، موقعیت خالص فروش سفته بازان، در هفته 28 آگوست به بالاترین حد 3 هفته افزایش یافت. در فضای داده، شاخص PMI (شاخص خرید مدیران) تولیدات نهایی آلمان رقم 55.9، و مقیاس EMU، برای ماه آگوست عدد 54.6 را نشان می دهد. فشار اخیر کاهش یافته است چرا که یورو در جمعه گذشته کاهش چشمگیری داشته است و سطح پشتیبانی کلیدی در 1.1590 را شکست. شکست در 1.1590 نشان می دهد که یک اوج کوتاه مدت وجود دارد. به عبارت دیگر، در یک هفته آینده انتظار نمی رود که یورو به بالاتر از سطح 1.1733 حرکت کند. حرکت صعودی بیشتر محدود خواهد شد چرا که یورو فاقد قدرت اساسی است.