iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • افت دلار می تواند طلا را در یک مسیر افزایشی بزرگ قرار دهد

  طلا در یک خط مستقیم از ماه آوریل سقوط کرده است. این منجر به ضبط موقعیت فروش فلزات گرانبها توسط معامله گران می شود و بدبینی برای رسیدن به سطح بحران 2008 وجود دارد.

  در زمان گفتن این مطلب، طلا نخستین جهش قابل ملاحظه خود را از 4 ماه پیش آغاز کرده است. مسئله در حال حاضر این است که آیا این یک "جهش گربه مرده" است یا خیر (جهش گربه مرده، به یک بهبود مختصر، در قیمت سهام رو به افول، اطلاق می‌گردد). در سمت مثبت، جهش در کانال نزولی شکسته می شود که اقدامات قیمت طلا را معین کرده است.

  نمودار روزانه طلا

   

  همچنین در سمت مثبت، طلا مجموعه ای از بیشترین افزایش و بیشترین کاهش را در طول جهش ایجاد کرده است. و این آخرین حرکت اصلاحی مانند موفقیت هفته گذشته بزرگ به نظر می رسد.

   

  نمودار 60 دقیقه ای طلا

   

  با این حال، اخبار بد نیز این است که طلا از سطح مقاومت بازگشته است. اگر فلز گرانبها این خط را بدون مشکل به دست آورد، دلیل جدی برای جشن گرفتن وجود خواهد داشت. اما متاسفانه معامله گران طلا آمادگی ندارند که سرمایه را برای انجام این کار آماده کنند.

  نمودار 60 دقیقه ای طلا

   

   

  با این حال، خبر خوب این است که طلا در حال حاضر از دلار آمریکا پیروی می کند. نمودار زیر طلا را نشان می دهد (خط سیاه) که بطور معکوس با دلار پوشش داده شده است (بطوری که اگر دلار آمریکا افزایش یابد خطوط آبی کاهش می یابند).

  همانطور که می بینید، این دو به اهستگی پشت سر هم در حال حرکت هستند. به همین دلیل اگر دلار آمریکا با یک حرکت کاهشی (خرسی) مواجه شود، این باور حاکم است که سیستم مالی به مرحله "دلار ضعیف" تغییر وضعیت داده است و این فعالان بازار طلا را هیجان زده خواهد کرد.

  نمودار روزانه طلا

   

  نمودار بلندمدت یک تصویر خوب از آنچه انتظار می رود را رسم می کند. دلار آمریکا در حقیقت یک سری را پایین تر از پایین ترین حد سال 2014 تشکیل می دهد. این کاهش کم کم ما را به اواسط دهه 80 می برد (پیکان قرمز).

  نمودار ماهانه دلار آمریکا

   

   

  این مطلب به ما می گوید که ما شاهد یک حرکت بزرگ تورمی هستیم زیرا دلار آمریکا (USD) به شدت کاهش می یابد. این موضوع طلا و "دلار ضعیف" را وارد بازی گاوها (حرکت افزایشی) خواهد کرد.