iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی قیمت نفت خام – تلاش نفت خام در روز سه شنبه

  بازار نفت خام در سه شنبه روز سختی را برای معاملات پشت سر گذاشت، با اینکه در ابتدا سعی کرد قیمت ها را بالا ببرد اما با مقاومت سختی روبه رو شد که شرایط را برای آن سخت کرد. با این حال، نشانه هایی از پشتیبانی وجود دارد که احتمال جهش را زیاد می کند.

  نفت خام سبک

  بازار نفت خام سبک در طی روز معاملاتی سه شنبه در سطح مقاومت 69 دلار قرار داشته است، و فقط به نوبه خود از کاهش در سطح 68.50 دلار حمایت کرده است. نمودار ساعتی شروع به تشکیل یک جفت چکش (الگوی چکش، در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود و نشان دهنده تغییر جهت بازار می‌باشد) می کند، که البته می تواند یک نشانه خوب باشد، و بنابراین تصور می شود این تنها زمانی مهم است که خریداران قبل از خرید وارد بازار می شوند و سعی می کنند همه چیز را بالاتر ببرند. این قطعا یک بازار صعودی است، و تصور بر این است که حتی اگر سطح 68.50 دلار شکسته شود، همچنان تعداد زیادی از خریداران در سطح 68 دلار پیدا خواهند شد. به عبارت دیگر، این یک موقعیت "خرید در شرایط نزولی" است.

   

  برنت

  بازارهای برنت نیز تلاش کردند خود را به بالاتر از سطح 77 دلار برسانند. از این رو، به نظر می رسد بازار به حمایت در سطح 76.50 دلار برگردد و سپس دوباره در سطح 76 دلار قرار بگیرد. تقریبا میتوان مدعی بود که بازار نفت صعودی است اما باید توجه داشت که احتمالا مقدار معینی از این افزایش ها به ترتیب خواهد بود. همچنین باید به دلار آمریکا نیز توجه داشت، چرا که مطمئنا تاثیر گذار خواهد بود. با این همه، در شرایط سقوط می توان یک خریدار بود اما به راحتی می توان به قیمت 76 دلار نزدیک شد به ویژه اگر حجم کمتری به آن اضافه کنیم. البته کاهش دلار آمریکا نیز کمک خواهد کرد، بنابراین به آن نیز توجه کنید.

  پیش بینی

  بر اساس قیمت فعلی در 69.01 دلار، مسیر امروز بازار نفت خام سبک برای اکتبر احتمالا توسط واکنش بازرگانان به سطح FIB در 68.46 دلار تعیین شود. حرکت مداوم بیش از 68.46 دلار نشان دهنده حضور خریداران است. اگر این حرکت به اندازه کافی افزایش یابد پس از آن خریداران را به 69.31 دلار بر میگرداند.

  در نظر گرفتن 69.31 دلار، نشانه ای از ادامه روند صعودی است. نمودار روزانه نشان می دهد که اهداف بعدی احتمالا در 71.05 دلار و 71.29 دلار، افزایش میابند. با این حال، به احتمال زیاد به آنجا نخواهیم رسید مگر اینکه حجم افزایش یابد.

  حرکت مداوم زیر 68.46 دلار حضور فروشندگان نشان می دهد. که ادامه آن می تواند حرکت به سطح 50 درصدی در 67.59 دلار باشد. اگر این سطح بعنوان سطح حمایت شکست بخورد، به دنبال آن فشار فروش افزایش می یابد.