شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • قیمت نفت خام – چشم انداز هفتگی: 27 تا 31 آگوست

  علیرغم نشانه هایی که با توجه به تحریم های آمریکا علیه ایران می تواند تولید نفت را محدود کند، بازار نفت در هفته آینده با افزایش عرضه ادامه خواهد یافت.

  نگرانی اخیر بازار مربوط به اختلافات تجاری بین ایالات متحده و چین است که باعث کند شدن رشد اقتصادی و آسیب به تقاضا برای نفت شود.

  با وجود این نگرانی ها، بازار نفت احتمالا از تحریم های ایالات متحده علیه ایران حمایت می کند که از ماه نوامبر شامل صادرات نفت خواهد شد. تحریم ها پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در اوایل سال جاری از قرارداد هسته ای ایران خارج شد بازگردانده شدند.

  ایران سومین تولید کننده در سازمان کشورهای صادر کننده نفت است که حدود 2.5 میلیون بشکه در روز (BPD) نفت خام تولید می کند که معادل 2.5 درصد از مصرف جهانی است. موسسه مشاوره بازار انرژی FGE می گوید انتظار دارد این رقم در اواسط سال 2019 به کمتر از 1 میلیون بشکه در روز برسد.

  در همین حال، داده های هفتگی جدید در مورد ذخایر نفت خام ایالات متحده در روز سه شنبه و چهارشنبه، برای اندازه گیری قدرت تقاضا در مورد بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، توجه بازار را به خود جلب می کند.

  شرکت کنندگان در بازار بر اطلاعات مربوط به تعداد دکل ها در هفته، برای استخراج سیگنال های بیشتر برای سطح تولید ایالات متحده در آینده تمرکز خواهند کرد.

  با توجه به گزارش Baker Hughes، در یک نشانه دلگرم کننده، شمارش دکل های ایالات متحده آمریکا، به عنوان یک شاخص اولیه تولید آینده، با کاهش 9 عددی در هفته گذشته به 860 رسید که اشاره به کاهش تولید دارد.

  آمارهای  منتشر شده در اوایل هفته نشان داد، ذخایر نفت خام آمریکا در پایان هفته 17 آگوست 5.8 میلیون بشکه کاهش یافت.

  معاملات آتی نفت در روز جمعه افزایش یافت، که با توجه به معیار ارزیابی ایالات متحده، اولین افزایش هفتگی در حدود دو ماه است.

  نفت خام سبک برای تحویل در ماه اکتبر با 89 سنت یا 1.3 درصد تغییر در قیمت 68.72 دلار به ازای هر بشکه در بورس اوراق بهادار نیویورک معامله شد.

  برنت، با 1.09 دلار و یا 1.5 درصد افزایش به 75.82 دلار در هر بشکه در معاملات آتی ICE (بازار بورس لندن) رسید که یک افزایش هفتگی در حدود 5.5 درصد را نشان می دهد.

   

   

  سه شنبه، 28 آگوست

  مؤسسه نفت آمریکا (API)، آمار هفتگی خود را در مورد منابع نفت ایالات متحده منتشر می کند.

   

  چهارشنبه، 29 آگوست

  اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA)، گزارش هفتگی خود را درباره ذخایر نفتی منتشر خواهد کرد.

   

  جمعه، 31 آگوست

  Baker Hughes، داده های مربوط به شمارش دکل های نفتی در ایالات متحده را منتشر خواهد کردقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی