شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • قیمت طلا / نقره / مس – چشم انداز هفتگی : 27 تا 31 آگوست

  به نظر می رسد قیمت طلا همجنان تحت تاثیر نوسانات دلار باشد بطوریکه این رابطه معکوس میان فلزات گرانبها و دلار می تواند بر روی تقاضا برای یافتن پناهگاهی امن نیز تاثیرگذار باشد.

  با وجود یک هفته نسبتا سبک در تقویم اقتصادی، سرمایه گذاران به نظارت بر تحولات در جبهه سیاسی ایالات متحده ادامه خواهند داد.

  داده های تجاری ایالات متحده در روز سه شنبه پس از مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین، روز پنج شنبه با پیشرفت کمی، تمرکز خواهد یافت، و هر دو کشور تعرفه های متقابل جدیدی را بر واردات اعمال می کنند.

  در روز چهارشنبه، سرمایه گذاران این فرصت را خواهند داشت که درباره  تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم به تجدید نظر بپردازند. انتظار می رود رشد علیرغم 4.1 درصد تخمین زده شده به کمتر از 4 درصد برسد، اما همچنان سریعترین رشد را در چهار سال اخیر نشان می دهد.

  معاملات آتی طلا در روز جمعه افزایش یافت و پس از هفت هفته توانست بهبود یابد، بطوریکه دلار آمریکا در سبد ارزی پس از سخنرانی جروم پاول، تضعیف شد.

  معاملات آتی طلا در ماه دسامبر در Comex با 1.53 درصد افزایش، به قیمت 1،212.30 دلار رسید. اما قیمت ها برای برای ماه همچنان 0.93 درصد کاهش را نشان می دهد.

  در پی سخنرانی در نشست سالانه بانک مرکزی جکسون هول در ایالت وایومینگ، پاول گفت انتظار دارد که نرخ بهره افزایش یابد، اما ترجیح ان است که میزان بودجه بانک فدرال نزیک به منطقه خنثی و بدون جانبداری بسته شود.

  هنگامی که نرخ بهره به یک تعادل خنثی می رسد، جایی که نه تحریک می شود و نه سرکوب می شود، فدرال رزرو می تواند بالا بردن نرخ را متوقف کند.

  شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در سبدی متشکل از شش ارز اصلی محاسبه می کند، در اواخر روز جمعه با 0.49 درصد کاهش به 95.08 رسید. این شاخص هفته گذشته با 0.96 درصد کاهش بسته شد، برای دومین هفته متوالی با کاهش مواجه شد.

  ضعیف شدن ارز ایالات متحده، سبب ارزان تر شدن طلا و سایر کالاهای با ارزش دلار برای سرمایه گذاران خارجی می شود.

  تا اینجای سال، قیمت طلا در حدود 14 درصد کاهش یافته است، و با توجه به تقویت دلار و افزایش نرخ بهره تحت فشار بوده است. با وجود افزایش تنش ها در تجارت جهانی، توجه سرمایه گذاران نسبت به طلا کم شده است، که نشان می دهد طلا ممکن است وضعیت امن خود را از دست بدهد.

  در مورد سایر فلزات گرانبها، نقره با 1.67 دلار افزایش، به 14.785 دلار در هر انس رسید. پلاتین، با افزایش روزانه 1.55 درصدی و افزایش هفتگی 0.28 درصدی، به 790.5 دلار رسید.

  در میان فلزات پایه، مس در حالیکه 1.77 درصد در روز افزایش داشته است و برای هفته با 2.86 درصد افزایش روبه رو بوده است، در 2.699 دلار بسته شد.

   

   

  دوشنبه، 27 آگوست

  بازارهای مالی در انگلیس برای تعطیلات بسته خواهند شد.

  موسسه Ifo در مورد فضای کسب و کار در آلمان گزارش خواهد داد.

   

  سه شنبه، 28 آگوست

  ایالات متحده گزارشات مربوط به تراز تجاری و اعتماد مصرف کننده را منتشر خواهد کرد.

   

   

  چهارشنبه، 29 آگوست

  ایالات متحده آمارهای تولید ناخالص داخلی مربوط به سه ماهه دوم، و همچنین پیش فروش مسکن را منتشر میکند.

   

  پنج شنبه، 30 آگوست

  نیوزیلند اطلاعات در مورد اعتماد به کسب و کار را اعلام می کند.

  استرالیا گزارش های مربوط به هزینه های سرمایه گذاری و مجوزهای ساخت و ساز را منتشر می کند.

  در منطقه یورو، آلمان ارقام مربوط به تورم اولیه را انتشار می دهد.

  کانادا آمار دقیق مربوط به رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم را منتشر می کند.

  ایالات متحده آمریکا اطلاعات در مورد هزینه های شخصی و همراه با شاخص قیمتی PCE (هزينه ای که مصرف کنندگان ماهانه برای کالاهای بادوام وکالاها و خدمات مصرفی می پردازند) را انتشار خواهد داد.

   

  جمعه، 31 آگوست

  چین گزارشات مربوط به فعالیت های بخش تولید و خدمات را منتشر می کند.

  منطقه یورو، آمار مربوط به تورم اولیه را انتشار می دهد.

  ایالات متحده هفته را با گزارش از فعالیت تجاری در منطقه شیکاگو به پایان خواهد برد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی