شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی قیمت طلا - برگشت طلا پس از سخنرانی پاول

  قیمت طلا در روز جمعه جهش داشت و دلار کاهش یافت. در گزارش از سمپوزیوم بانک مرکزی در جکسون هول وایومینگ، معامله گران با چرخش در مواضع خود روبه رو شدند و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر کاهش یافت. طی آن احتمال افزایش نرخ بهره از 70 درصد به 50 درصد کاهش یافت در حالیکه برای صندوق آتی سپتامبر فدرال رزروهنوز شانس نزدیک به 100 درصد برای افزایش نرخ بهره وجود دارد.

   

  آنالیز فنی

  قیمت طلا موج جدیدی از مقاومت بالاتر را آزمایش می کند بطوریکه سطح حمایت پیشین در نزدیکی پایین ترین حد در جولای 2017 در 1,205 است. قیمت ایجاد شده در روز بیشترین کاهش و کمترین افزایش را داشته است که نشاندهنده تردید است. هدف مقاومت در نزدیکی میانگین متحرک 10 روزه در 1،228 دیده می شود. حمایت نزدیک به پایین ترین سطح آگوست در 1160 دیده می شود. حرکت مثبت شتاب می گیرد. اتفاق سریع ایجاد شده یک سیگنال خرید متقاطع را در محدوده اشباع فروش ایجاد کرد. حرکت منفی کاهش می یابد چرا که MACD (میانگین متحرک همگرا/واگرا) آنرا را با رنگ قرمز در یک مسیر مسطح نشان داده است که به تثبیت اشاره دارد.

  بازارهای طلا سطح 1200 دلار را به دست می آورند و یک هارمونی را در نمودارهای هفتگی تشکیل داده اند که البته نشانه ای از صعود است. به نظر میرسد بازارهای طلا آماده افزایش هستند چرا که شکستن بالای شمع هفته گذشته یک نشانه صعودی است و این یک فرصت خرید با رفتن به سطح 1300 دلار خواهد بود. از سوی دیگر شکست زیر سطح 1150 دلار این بازار را بسیار پایین تر خواهد برد، شاید به سطح 1100 دلار، و شاید حتی کمتر از سطح 1000 دلار برساند.

   

  اولین سخنرانی انتقادی پاول از زمان ترامپ

  روز جمعه جروم پاول اولین سخنرای خود را از زمان ریاست جمهوری ترامپ در مورد سیاست های فدرال ارائه داد. او از مسیر بانک فدرال با شیب صعودی آهسته و همچنین تمرکز بر تورم و رشد، دفاع کرد. ترامپ در ماه جولای به گروهی از سرمایه گذاران گفته بود که این ناامید کننده خواهد بود که فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی