شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • نفت خام: آنالیز موج الیوت

  برنت برای اصلاح تنظیم می شود

  پس از گرد و غبار ناشی از یک صف آرایی قیمت در کوتاه مدت، برنت می تواند به پیشروی خود در قالب اصلاحات نزولی ادامه دهد، به خصوص اگر دلار آمریکا موقعیت خود را پس بگیرد.

  در روز گذشته، قیمت نفت خام از یک افزایش چشمگیر برخوردار شد و برنت به بیشترین حد در دو ماه افزایش یافت. قیمت بیش از 75 دلار است، اما تلاش می کند بالاتر از سطح روز پنج شنبه قرار بگیرد. حرکت اصلاحی تاکنون محدود بوده است اما عقب نشینی می تواند در کوتاه مدت تقویت شود.

  گزارش EIA از حرکت صعودی به عنوان یک کاتالیزور برای خریداران بوده است، زیرا گزارش نشان داد که ذخایر آمریکا در هفته گذشته 5.8 میلیون بشکه کاهش داشته است که بیشتر از حد انتظار بوده است. با توجه به علاقه ایجاد شده به خرید بیشتر، یکی از اعضای گروه بین الملل گفت: تحریم های آمریکا در روابط خود با ایران به شدت در معرض خطر است. شرکت کنندگان در بازار این پیام را به عنوان نشانه دیگری از خطرات بالقوه عرضه جهانی به شمار می آورند.

  پس از گرد و غبار ناشی از یک صف آرایی قیمت در کوتاه مدت، برنت می تواند به پیشروی خود در قالب اصلاحات نزولی ادامه دهد، به خصوص اگر دلار آمریکا دوباره موقعیت خود را پس بگیرد. معامله گران می توانند پیش از سخنرانی پاول، تصمیم خود به خروج از موقعیت خرید در بازار نفت را اعلام کنند چرا که ممکن است بیان کند خواستار افزایش و تقویت سیر صعودی دلار است.

  قیمت نفت خام می خواهد همچنان ادامه یابد چون اخیرا نفت خام در حدود 67.30 پهلو گرفته است، بنابراین آن را به عنوان یک موج چهارم می بینیم که همچنان بالاتر از خط روند از کانال پایه، حمایت می کند. عقیده بر این است که قیمت به بالاتر از موج پنجم خواهد رسید، که بعد از ان می تواند به بالاتر از 69 دلار در هر بشکه برسد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی