ب نوسانات در طلا و بیت کوین | شبکه طلا و ارز
iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • نوسانات در طلا و بیت کوین

  یک انفجار برای طلا نزدیک به 1600 دلار در ماه آینده انتظار می رود. متوسط بازگشت در نوسانات معمولا با شرایط مخالف رخ می دهد. به طور معمول، فقط یک جرقه کوچک برای اتفاق افتادن بازگشت نیاز است.

  بازار طلا به سطح روانشناختی بحرانی در 1200 دلار در هر اونس بازگشته است بطوریکه بیت کوین همچنان به تلاش برای پیدا کردن نشانه ای در بالای 6,000 دلار ادامه می دهد.

  مایک مک گلونه،  استراتژیست بازار در یک گزارش روز چهارشنبه گفت، تقریبا 1.5 سال است که بیت کوین و طلا در موقعیت برابر قرار گرفته اند و این امر برای بستن شکاف کافی نیست. وی افزود، نوسانات بازار متغییر مهمی است که سرمایه گذاران نیازمند دنبال کردن ان هستند.

   وی گفت، "بیت کوین با وجود کشش 15 برابری در مقابل قیمت طلا، حدود 5 برابر کاهش یافت. به نظر می رسد کاهش نوسانات یک شاخص مهم برای بازگشت بیتکوین باشد."

  استراتژیست بازار، با نگاهی به ارز دیجیتال مشاهده می کند که نوسانات بازار در سال 2016 به پایین ترین حد ممکن رسیده است، چنانکه قیمت ها تثبیت شده اند.

  وی افزود، "بازار بالغ، افزایش مشارکت و ظهور ابزارهای نظارتی کنترل شده مهار کننده های نوسان هستند. افزایش بیش از حد، قیمت های بالاتر و نوسان پذیری، همراهان بیتکوین هستند  که به عنوان یک حد واسط مبادله یا ذخیره ارزش باید کاهش یابد."

  بازار طلا در حال حاضر شاهد بی ثباتی بسیار شدید است و بازار برای تغییر معکوس اقدام می کند. نوسان 90 روزه فلز زرد در پایین ترین سطح از سال 1999 قرار دارد، در حالی که نوسان 60 روزه آن در پایین ترین سطح از سال 1997 است.

  مک گلونه، استراتژیست بازار اضافه کرد، یک انفجار برای طلا نزدیک به 1600 دلار در ماه آینده انتظار می رود. متوسط بازگشت در نوسانات معمولا با شرایط مخالف رخ می دهد. به طور معمول، فقط یک جرقه کوچک برای اتفاق افتادن بازگشت نیاز است.

  موضع گیری نزولی شدید در بازار می تواند موجب تحریک بیشتر شود، بوجود آمدن صعود قیمت ها بصورت فشرده در کوتاه مدت پایداری بیشتر در بلند مدت را به دنبال دارد.

  معاملات آتی اخیر طلا Comex در ماه دسامبر با قیمت 1،201.50 دلار به ازای هر اونس معامله شد و روزانه 0.13 درصد افزایش یافت.