شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • قیمت نفت خام – چشم انداز هفتگی: 20 تا 24 آگوست

  پس از آنکه قیمت ها هفته گذشته کاهش یافت، معامله گران نفت در هفته آینده بر چندین عامل نزولی متمرکز خواهند شد که در حال حاضر بر بازار نفت تاثیر می گذارد.

  در جمعه، نفت خام سبک در حالی که در سه سال گذشته بدترین حالت کاهش را نشان داده است، 2.5 درصد کاهش یافته است. در حالی که نفت برنت، 1.3 درصد کاهش یافته است.

  نگرانی که وجود دارد مربوط به عرضه بیش از حد در بازار ایالات متحده و اختلاف تجاری بین ایالات متحده در چین که باعث کند شدن رشد اقتصادی شده است و به تازگی به تقاضا برای نفت آسیب وارد می کند.

  پس از آنکه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و سایر تولیدکنندگان نفتی تحت رهبری روسیه در ماه ژوئن توافق کردند تا با توجه به محدودیت عرضه لیبی، ونزوئلا و ایران تولید را افزایش دهند، گزارش هایی از عرضه بیشتر تولیدکنندگان بزرگ جهانی فشار وارد بر بازار را کاهش می دهد.

  این معامله بطور موثر باعث افزایش تولید به میزان 1 میلیون بشکه در روز (BPD) می شود.

  در یکی دیگر از نشانه های نگران کننده، شرکت های انرژی آمریکا در هفته های اخیر شروع به افزایش تولید کرده اند، که به نشانه های رشد در تولید آمریکا اشاره می کند.

  با توجه به گزارش Baker Hughes، شمارش دکل های ایالات متحده، در هفته گذشته تغییری نکرده و در 869 مانده است که  بالاترین سطح از مارس 2015 بود.

  با وجود این نگرانی ها، بازار احتمالا از تحریم های آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر شامل صادرات نفت خواهد شد حمایت می کند.

  داده های هفتگی جدید در مورد موجودی های نفت خام ایالات متحده در روز سه شنبه و چهارشنبه، برای اندازه گیری تقاضای بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، توجه بازار را به خود جلب می کند.

  شرکت کنندگان در بازار همچنین بر روی داده های شمارش دکل با ادامه افزایش سطح تولیدات ایالات متحده، تمرکز خواهند کرد.

   

  سه شنبه، 21 آگوست

  مؤسسه نفتی آمریکا گزارش هفتگی خود را در مورد منابع نفت ایالات متحده منتشر می کند.

   

  چهارشنبه، 22 آگوست

  اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده گزارش هفتگی خود را درباره ذخایر نفتی منتشر خواهد کرد.

   

  جمعه 24 آگوست

  Baker Hughes، اطلاعات مربوط به شمارش دکل های نفتی در ایالات متحده را منتشر خواهد کرد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی