iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
  • EUR / USD پیش بینی قیمت هفتگی- یورو زندگی شیرین خود را ادامه می دهد

    یورو در طول چندین هفته افت داشته است اما به نظر می رسد به انتهای آن نزدیک می شود و نشانه های زندگی را پدیدار می کند. چکش درست در پایین محدوده حمایتی کلی قرار دارد (الگوی چکش معمولاً در یک ‌روند نزولی و در انتهای آن تشکیل می‌شود)، و تصور می شود که مردم فراتر از وضعیت ترکیه را میبینند.

    یورو بطور قابل توجهی پس از سقوط در طول هفته عزم خود را برای تشکیل یک چکش عظیم جزم کرد. چکش در اطراف سطح 1.14 قرار دارد، محدوده ای که اهمیت آن برای بیش از یکبار است. به همین دلیل، اعتقاد بر این است که احتمالا بازار برای جلوگیری از هر خبر بدی تلاش خود را برای رسیدن به سطح 1.15 ادامه می دهد. به نظر میرسد دلار امریکا در این لحظه در نقطه افراط خرید قرار دارد و این هفته می تواند کمی نرمتر برای دلار ادامه یابد، البته مگر اینکه خبرهای بدتری از روابط چین و آمریکا بشنویم و یا دوباره ترکیه به سر تیتر اخبار برگردد. به خاطر بیاورید، که مقدار زیادی از فروش یورو به علت نگرانی مربوط به لیره ترکیه و احتمال کوتاهی در عدم پرداخت بدهی بانک های اتحادیه اروپا که دارای بدهی های زیادی هستند.

    از نظر ساختاری، ما درست در زیر سطح اصلاح فیبوناچی 50 درصد قرار داریم، بنابراین منطقی به نظر می رسد که شکارچیان ارزش ممکن است دوباره برگردند. فراتر از آن، این منطقه ای است که در گذشته مقاومت کرده است، بنابراین اکنون باید حمایت شود. آزمون واقعی این خواهد بود که آیا می توانیم بالاتر از سطح 1.15 را بدست آوریم. اگر این کار انجام شود، پیش بینی می شود که بازار در منطقه تثبیت قبلی وارد شود و به سطح 1.18 برسد. در غیر این صورت، اگر زیر چکش شکسته شود، که به خودی خود یک نشانه بد است، به نظر می رسد، بازار سطح 1.12 را هدف قرار می دهد، که تقریبا جایی است که سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی تنظیم می شود.

    پس از یک تثبیت جزیی، همچنان ممکن است سطح آن کاهش یابد و هدف بعدی در منطقه 1.1000 خواهد بود. مقاومت کوتاه مدت در 1.1550 است، تنها یک صعود از این سطح می تواند قیمت را به مقاومت اصلی 1.1851 برساند.