iwmf شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز به عنوان برترین وب‌سایت حوزه کسب و کار و مدیریت و تجارت در دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در هر دو بخش داوران و آرای مردمی برگزیده شد
شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • پیش بینی هفتگی قیمت نفت خام - بازار نفت خام در یک هفته متزلزل

  بازار نفت خام در طول هفته بسیار شکننده بود و به عقب و جلو حرکت می کرد، اما روز پنجشنبه و جمعه بهبود پیدا کرد. به همین خاطر، ممکن است خود را نجات بدهد هر چند به نظر می رسد که نوسانات در حال افزایش است.

  نفت خام سبک

  بازار نفت خام سبک در طول هفته با کاهش مواجه شد اما جهش در سطح 65 دلار به اندازه ای بود که با حرکت در زیر آن باز خود را روی خط روند صعودی حفظ کند. بطور کلی تصور بر این است که سطح 65 دلار باید برای ادامه روند صعودی نگه داشته شود. اعتقاد بر این است که بسیاری از اینها به نگرانی در مورد جنگ های تجاری و البته تقویت دلار آمریکا مربوط می شود. شمارش موجودی این هفته نیز وحشتناک بود، بطوری که هیچ چیز نمی تواند به آن کمک کند. در اینجا بخش های زیادی در حال حرکت است، اما ما هنوز هم از لحاظ تکنیکی در روند صعودی قرار داریم تا زمانی که کمترین قیمت جدید را به دست آوریم، به این معنی که از سطح 63.50 دلار که کمترین سطح پیشین بود، شکست بخوریم. اگر این سطح بتواند به بیش از 66.50 دلار برسد، می تواند یک حرکت جدی به سمت 68 دلار انجام دهد. در غیر این صورت، اگر دوباره به جای خود بازگردد و سطح 65 دلار را از دست بدهد، این بازار به خصوص در شرایط تقویت دلار ایالات متحده، می تواند به شدت فروکش کند.

   

  برنت

  بازار برنت هم در طول هفته بسیار پر سر و صدا بود، پیش از پیدا کردن خریداران در سطح 71 دلار شکسته شد. با انجام این کار، یک شمع حدودا حمایت کننده برای آنها شکل گرفت، و در همین حال ما شروع به تست سطح حمایتی می کنیم. تصور می شود که بازار می تواند از این سطح بالاتر رود اما ما نیاز به بازپرداخت با تقویت دلار آمریکا داریم. دلار آمریکا به نظر می رسد که در برابر دیگر ارزها نرم می شود، بنابراین اگر این هفته درست شود، ما می توانیم مقداری از یک انفجار را در بازار برنت ببینیم. در نهایت اعتقاد بر این است که چند هفته آینده بسیار مهم و حساس خواهند بود، با توجه به اینکه به آغاز کار معامله گران ارشد که در ماه سپتامبر به صندوق های معاملاتی خود باز می گردند نزدیک می شویم.