شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • قیمت نفت خام - چشم انداز هفتگی: 30 جولای - 3 آگوست

  نفت خام WTI، جمعه، با 92 سنت یا 1.3 درصد کاهش، در 68.69 دلار به ازای هر بشکه بسته شد. نفت خام برنت، با 25 سنت کاهش به 74.29 دلار رسید.

  چهارمین نشست در هفته گذشته به دلیل مشاهده شواهد برای افزایش عرضه برگزار شد؛ افزایش عرضه جهانی موجب نگرانی برای خسارت قیمت نفت در هفته آینده خواهد شد.

  وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، روز جمعه اظهار داشت که روسیه در یک ائتلاف با تولیدکنندگان می تواند نفت بیشتری را نسبت به سال های گذشته عرضه کند، که این می تواند نشانه مهلکی برای اوپک باشد.

  نواک در حاشیه اجلاس BRICS در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی گفت: " او رد نمی کند ... اما افزایش تولید نفت بیش از 1 میلیون بشکه در روز ممکن است مورد بحث قرار گیرد".

  سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و دیگر تولیدکنندگان نفتی تحت رهبری روسیه روز گذشته برای جبران کاهش تولید ناشی از محدودیت های تولید لیبی، ونزوئلا و ایران موافقت کردند.

  این معامله به طور موثر باعث افزایش تولید نفت ترکیبی تا 1 میلیون بشکه در روز می شود.

  هفته گذشته، دو نفتکش عربستان سعودی، در تنگه باب المندب، یکی از مهمترین مسیرهای حمل نفت در جهان، توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمله قرار گرفتند. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، حدود 4.8 میلیون بشکه نفت خام و محصولات مشتقه از طریق تنگه باب المنب از سال 2016 به سوی اروپا، ایالات متحده و آسیا عبور کرده است.

  نفت خام WTI، جمعه، با 92 سنت یا 1.3 درصد کاهش، در 68.69 دلار به ازای هر بشکه بسته شد.

  نفت خام برنت، با 25 سنت کاهش به 74.29 دلار رسید.قیمت خودرو
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی