شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
تحلیل روزانه بازارهای ارزی
 • ايران قول داده است به میزانی که نفت ایران از سوی آمريکا تحریم شده است، نفت را به فروش برساند

  معاون رئیس جمهور ایران روز سه شنبه اذعان کرد که تحریم های ایالات متحده به اقتصاد آسیب می رساند، اما وعده داده است "به همان اندازه ما می توانیم نفت را به فروش برسانیم و از فعالیت های بانکداری خود محافظت کنیم."

  لندن (رویترز) - معاون رئیس جمهور ایران روز سه شنبه اذعان کرد که تحریم های ایالات متحده به اقتصاد آسیب می رساند، اما وعده داده است "به همان اندازه ما می توانیم نفت را به فروش برسانیم و از فعالیت های بانکداری خود محافظت کنیم."

  اسحاق جهانگیری گفت واشنگتن سعی دارد صادرات پتروشیمی، فولاد و مس ایران را متوقف کند. وی گفت: "آمریکا به دنبال این است تا با کاهش فروش نفت ایران، به عنوان منبع حیاتی ما، درآمد را به صفر برساند."

  جهانگیری اضافه کرد: "این اشتباه است که فکر کنیم جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تاثیری نخواهد داشت."

  دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، گفت که مجددا تحریم ها علیه ایران را به اجرا در می آورد و به کشورها گفته شد  که باید از 4 نوامبر خرید نفت ایران را متوقف کنند و یا عواقب مالی داشته باشند.

  در سفر روز سه شنبه سفیر ایالات متحده به آلمان همچنین از برلین خواست تا حسابهای بانکی ایران را در آلمان متوقف کند و ایران را خارج کند.

  جهانگیری گفت که وزارت امور خارجه ایران و بانک مرکزی علی رغم تحریم های ایالات متحده اقدامات لازم را جهت تسهیل عملیات بانکی ایران انجام داده اند.

  هر چند قدرت های اروپایی که هنوز هم از معامله هسته ای حمایت می کنند، گفته اند که برای بیشتر به تقویت کسب و کار خود مشارکت با ایران ادامه خواهند داد - هرچند تعدادی از شرکت ها گفته اند که قصد دارند خارج شوند.

  وزیران خارجه از پنج کشور باقی مانده امضا کننده معاهده هسته ای - انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه - روز جمعه یک بسته اقدامات اقتصادی را برای ایران ارائه دادند اما تهران گفت که آنها به اندازه کافی قانع کننده نیستند.

  جهانگیري گفت: "ما فکر می کنیم که اروپایی ها در جهت رسیدن ایران به خواسته های خود اقدام می کنند، اما ما باید صبر کنیم و ببینیم".

  او همچنین واشنگتن را متهم کرد که از فشار اقتصادی برای تحریک اعتراضات خیابانی در ایران استفاده کرده است.

  موجی از تظاهرات ضد حکومتی علیه مشکلات اقتصادی و فساد حکومتی در اواخر دسامبر و اوایل ماه ژانویه، شهرهای مختلف را در سراسر کشور فرا گرفته است.

   

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی