شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
سنگ ها و کانی ها
  • خریدار گرانترین الماس دنیا کیست؟

    الماس صورتی توسط جواهر فروش لندنی با حضور کارشناسان الماس از امریکا ۴۶ میلیون دلار خریداری شد.

    گرانترین الماس صورتی جهان به قیمت ۴۶ میلیون دلار توسط جواهرساز معروفی در انگلیس خریداری شد.الماس ۲۴ قیراطی که تصور می رفت بین ۲۷ تا ۳۸ میلیون دلار بفروش رود توسط لورنس گراف در حراجی "ساوث بی" فروخته شد. دیوید بنث مسوول ساوث بی که خود نیز در کار جواهرسازی است تایید کرد الماس صورتی را به قیمت ۴۶ میلیون دلار به جواهر سازی مستقر در لندن فروخته است.

    نمونه الماس صورتی را در هیچ جای جهان نمی توان یافت و تنها نمونه مشابه آن ۶۰ سال قبل آنهم یکبار مورد خرید وفروش قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد کسی چنین الماسی را با این وزن ندیده است. چندین موسسه الماس شناسی از جمله الماس شناسی امریکا بر واقعی بودن این الماس تاییدیه صادر کرده اند. تا پیش از این رکورد گرانترین الماس دنیا متعلق به الماس آبی رنگ ۳۵ قیراطی بود که در سال ۱۹۷۸به قیمت ۲۴ میلیون دلار معامله شد. الماسهای رنگی بویژه صورتی و آبی و سبز بسیار نایاب و گران قیمت هستند.

    هنوز معلوم نیست این جواهر فروش، الماس مذکور را برای چه کسی خریده و شایعات زیادی در این باره منتشر شده است. (معمولا افراد معروفی که نمی خواهند نامشان رسانه ای شود به جواهر فروشان دستور خرید را می دهند) برخی زن دیوید بکهام و برخی مدونا را سفارش دهنده این الماس می دانند که نخواسته اند با خرید مستقیم آن داستان را رسانه ای سازند. برخی نیز خریداران متمول عرب را پشت داستان می دانند و باید منتظر ماند تا شایعات به حقیقت بپیوندد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی