خبر

تحلیل تکنیکال دلار نیوزلند دلار آمریکا : 20 تیر

تحلیل تکنیکال دلار نیوزلند دلار آمریکا : 20 تیر

جفت ارز کیوی (NZD/USD) یکی از جفت ارزهای محبوب در بازار فارکس است که نشان‌دهنده نرخ تبدیل دلار نیوزیلند (NZD) به دلار آمریکا (USD) می‌باشد. این جفت ارز...

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز جفت ارز کیوی (NZD/USD) یکی از جفت ارزهای محبوب در بازار فارکس است که نشان‌دهنده نرخ تبدیل دلار نیوزیلند (NZD) به دلار آمریکا (USD) می‌باشد. این جفت ارز به دلیل ارتباط قوی اقتصاد نیوزیلند با کالاهای اساسی مانند محصولات کشاورزی و لبنیات، و همچنین تاثیرپذیری از نرخ بهره بانک مرکزی نیوزیلند، به شدت تحت تأثیر عوامل اقتصادی جهانی و تغییرات قیمتی در بازارهای کالایی قرار دارد. معامله‌گران فارکس از جفت ارز کیوی برای بهره‌برداری از نوسانات قیمتی و تغییرات اقتصادی دو کشور استفاده می‌کنند، و به دلیل نقدینگی بالا و اسپردهای کم، این جفت ارز به یکی از گزینه‌های مورد علاقه برای تریدرها تبدیل شده است.

تایم روزانه :

در تایم فریم روزانه ساختار کلی بازار و نحوه رسیدن آن به نقطه کنونی برایتان ترسیم شده است. حال قیمت در بین سقف و کف خود در حال نوسان است. اگر قیمت بخواهد ساختار خود را ادامه دهد باید به سمت پایین به حرکت خود ادامه داده و در انتها با زدن کف خود به ما Bos بدهد. اگر در تایم های پایین حرکتی خلاف این رخ دهد و قیمت بخواهد در این تایم فریم هم به سمت بالا حرکت کند می تواند سقف خود را بزند و تشکیل ChoCh دهد. برای اعمال هرگونه buy و یا sell باید به تایم فریم 4 ساعته رفته و با اتفاق افتادن ستاپ معاملاتی خودمان وارد بازار شویم.

تایم 4 ساعته :

در این تایم روند بعد از ChoCh ما نزولی شده است و با برخورد به بلاک Decisional ما دوباره به سمت پایین در حال حرکت است. هدف قیمتی باید سطح کف ما باشد و با زده شدن کف می توانیم در تایم 15 دقیقه با دیدن choch شروع به خرید کنیم.

قیمت تا محدوده اکستریم هم میتواند بالا رود و بلاک ما را تاچ کند. با زدن کف Bos برای ما اتفاق افتاده و سقف به سطح بلاک دیسیژن الان ما منتقل می شود.

تایم 15 دقیقه : 

در این تایم هم روند نزولی است و هنوز نتوانسته است بعد از ریزشی که داشته سطح idm را برای ما sweep کند. هدف ما میتواند در تایم های پایین تر خرید تا زده شدن این سطح باشد و بعد از آن در 15 دقیقه فروشنده باشیم.

نویسنده: سپهر حسینی
چهارشنبه 20 تیر 1403 ساعت 14:50
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین