خبر

نقره در حوالی سطح 31 دلار

نقره در حوالی سطح 31 دلار

در آستانه‌ی انتشار گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI)، دلار آمریکا تحت فشار قرار گرفت و نقره به تثبیت رسید.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» نقره (XAG/USD) در معاملات روز چهارشنبه آسیا نزدیک به 31 دلار معامله شد. حتی با اینکه شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در کنگره در روز سه شنبه، نشان داد که ریسک‌های مرتبط با مأموریت دوگانه‌ی فدرال رزرو به طور مطلوبی متعادل شده است، نقره می‌تواند به تثبیت برسد.

پاول از فدرال رزرو اذعان داشت که شرایط بازار کار به آن اندازه که پس از تزریق نقدینگی عظیم در دوران همه‌گیری تجربه شد، سخت‌ و فشرده نیست.

به گزارش رویترز، پاول همچنین اظهار داشت که فدرال رزرو در ماه‌های اخیر پیشرفت‌هایی در زمینه‌ی مهار تورم داشته است و در چشم‌انداز پیش رو، بدیهی است که داده‌های مطلوب بیشتر، سیاست‌های پولی سست را تقویت خواهد کرد.

با این وجود، پاول هنوز هیچ چارچوب زمانی برای کاهش نرخ ارائه نکرده است، اما اظهارنظر او فعالان بازار را بر آن داشت که انتظارات مبنی بر شروع کاهش نرخ بهره از سپتامبر را دست‌نخورده نگه دارند.

در عین حال، در آستانه‌ی گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده آمریکا برای ماه ژوئن که در روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد، دلار آمریکا (USD) تحت فشار باقی ماند.

همچنین شاخص دلار آمریکا (DXY)، که ارزش دلار را در برابر شش ارز اصلی اندازه‌گیری می‌کند، بالاتر از کف قیمت چهار هفته‌ی اخیر بازدهی 10 ساله خزانه‌داری آمریکا یعنی 104.85 صعود کرد و در حدود 4.30 درصد تثبیت شد.

تحلیل تکنیکال نقره با توجه به نمودار 4 ساعته

نقره پس از شکست در تشکیل کانال سقوط در یک بازه‌ی زمانی چهار ساعته، صعود خود را به نزدیکی سطح 31.00 دلار امتداد داد. شکست صعودی الگوی نمودار فوق‌الذکر منجر به برگشت صعودی می‌شود. از سوی دیگر، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20-EMA) با شیب رو به بالا در 30.70 دلار، روند صعودی را به تصویر می‌کشد.

شاخص قدرت نسبی 14 دوره‌ای (RSI) به محدوده‌ی صعودی 60.00 الی 80.00 تغییر می‌کند، که نشان می‌دهد جهت‌ مومنتوم به سمت بالا تغییر کرده است.

نمودار 4 ساعته نقره

نویسنده: معصومه دانش
چهارشنبه 20 تیر 1403 ساعت 12:29
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین