خبر

تحلیل تکنیکال یورو دلار : 20 تیر

تحلیل تکنیکال یورو دلار : 20 تیر

برای آپدیت روزانه ی جفت ارز یورو دلار به سراغ بررسی چارت معاملاتی تایم فریم 15 دقیقه ای خود می رویم و موقعیت های معاملاتی خود را بررسی میکنیم.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز برای آپدیت روزانه ی جفت ارز یورو دلار به سراغ بررسی چارت معاملاتی تایم فریم 15 دقیقه ای خود می رویم و موقعیت های معاملاتی خود را بررسی میکنیم.

قیمت بعد از ثبت ChoCh با زدن دو Bos به روند نزولی خود ادامه داد ولی در گام های بعدی به دلیل نزدن سطح نقدینگی idm کف و سقف جدیدی ثبت نکرد. در این حالت سقف ما مشخص شده است و چون idm نداشتیم اخرین کف ما هنوز همان آخرین Bos ما می باشد.

حالا برای معامله 2 سناریو در پیش داریم:

1. قیمت تا سطح idm بالا بیاید و با sweep این نقدینگی به تایم m1 رفته و فروش خود را در بلاک refine شده خود با ستاپ های معاملاتی که در اختیار داریم ثبت کنیم. هدف قیمتی منطقه نقطه چین می شود که برای ما به کف ماژور تبدیل می شود. ممکن است قیمت حتی سقف را sweep کند و باید منتظر شویم و ببینیم که بالای منطقه سقف close صورت نگیرد. که در این صورت هم میتوانیم اقدام به فروش کنیم.

2. قیمت به سمت منطقه نقطه چین بیاید و این سطح را بزند که در این صورت ما یک سطح نقدینگی جدید داریم و میتوانیم تا زده شدن این سطح در تایم یک دقیقه خرید خود را انجام دهیم. باید این نکته مهم را در نظر داشته باشیم که ترید ما در خلاف جهت روند خواهد بود و این خود باعث 50-50 شدن احتمال برد ما میشود.

باقی منطقه معاملاتی های ما هم به همین شکل تعیین میشود و مادامی که روند نزولی باشد احتمال برد معاملات فروش ما بیشتر است.

نویسنده: سپهر حسینی
چهارشنبه 20 تیر 1403 ساعت 09:42
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین