خبر

نقره در حال بازیابی زیان

نقره در حال بازیابی زیان

نقره (XAG/USD) امروز در اروپا در حدود 31.00 دلار در هر اونس تروی معامله شد و به این ترتیب، ضررهای اخیر خود را بازیابی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از اف‌ایکس استریت، نقره (XAG/USD) روز سه شنبه در جلسات معاملاتی اروپا در حدود 31.00 دلار در هر اونس تروی معامله شد و به این ترتیب، ضررهای اخیر خود را بازیابی کرد.

معامله‌گران منتظر شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پیرامون گزارش سیاست پولی نیمه سالانه به کنگره ایالات متحده در روز سه شنبه هستند. البته وی می‌تواند پیش از حضورش در کاپیتول هیل، مروری کلی بر اقتصاد و سیاست‌های پولی نیز داشته باشد.

روز جمعه، آمار ضعیف‌تر اشتغال از ایالات متحده این گمانه‌زنی‌ها را برانگیخت که فدرال رزرو ممکن است در ماه سپتامبر کاهش نرخ بهره را در نظر بگیرد و شکی نیست که این امر، از دارایی‌های بدون بازده مانند نقره حمایت می‌کند.

مطابق با ابزار نظارت بر نرخ گروه CME فعالان بازار با احتمال 76.2 درصد کاهش نرخ در ماه سپتامبر را پیش‌بینی می‌کنند که از 65.5 درصد یک هفته‌ی قبل، افزایش یافته است.

کاهش نرخ بهره

علاوه بر این، آمار و ارقام تورم ایالات متحده قرار است روز پنج‌شنبه منتشر شود. انتظار می‌رود که CPI اصلی ایالات متحده در ماه ژوئن نرخ سالانه خود را در 3.4% حفظ کند و CPI ماهانه احتمالاً در 0.2% ثابت باقی بماند.

بدان دلیل که فعالان بازار در انتظار پیشرفت در مذاکرات آتش بس در خاورمیانه هستند، نقره به عنوان یک دارایی امن می‌تواند با چالش‌هایی روبرو شود. پرواضح است که توافق آتش‌بس احتمالی در غزه می‌تواند احساسات ریسک را کاهش داده و از دارایی‌های پرخطر حمایت کند.

با این حال، به گفته‌ی کاخ سفید، اختلافات قابل توجهی بین طرفین مذاکره باقی مانده و حماس نسبت به اقدامات جدید اسرائیل در غزه ابراز نگرانی کرده است که می‌تواند تهدیدی برای پتانسیل توافق تلقی شود.

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 19 تیر 1403 ساعت 15:47
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین