خبر

عقب‌نشینی روپیه در مقابل دلار

عقب‌نشینی روپیه در مقابل دلار

به دنبال بهبود ارزش دلار آمریکا، روپیه هند امروز کاهش یافت و جفت دلار/روپیه لحن صعودی خود را حفظ کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» روپیه هند (INR) در روز سه شنبه در بحبوحه‌ی بهبود دلار آمریکا تضعیف شد.

از آنجا که نگرانی‌ها در مورد طوفان استوایی بریل که عرضه نفت آمریکا را مختل می‌کند، بر احساسات تاثیر می‌گذارد، ارز هند قدرت خود را از دست داد. با این حال، پس از انتشار آمار اشتغال ایالات متحده در روز جمعه که گواه سردشدن بازار کار ایالات متحده بود، منجر به افزایش شرط‌بندی‌ها در مورد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده شد که ممکن است دلار آمریکا (USD) را تضعیف کند.

در چشم‌انداز رویدادهای کلیدی، شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه شنبه، سیاست پولی شش ماهه را به قانونگذاران ایالات متحده ارائه خواهد کرد. یکی از تحلیلگران بانک ING، این رویداد را فرصتی برشمرد که کمکی برای شفاف‌سازی این موضوع است که آیا احتمال کاهش نرخ بهره در سپتامبر با آخرین داده‌ها بهبود یافته است یا خیر. آنچه مسلم است اظهارنظرهای نامطلوب رئیس پاول می‌تواند دلار را به سمت پایین بکشد و قیمت صعودی را برای این جفت محدود کند.

محرک‌های روزانه‌ی بازار: روپیه هند به بادهای مخالف جهانی حساس است

به گفته‌ی گلدمن ساکس، هند احتمالاً هدف کسری سال مالی 25 خود را در بودجه آتی، 5.1 درصد از تولید ناخالص داخلی تعیین خواهد کرد.

نرخ رشد اشتغال هند در این سال مالی 6 درصد در مقابل 3.2 درصد در سال مالی قبل بود. گزارش بانک مرکزی هند (RBI) روز دوشنبه حاکی از آن بود که مجموع افزایش نیروی کار با 46.7 میلیون نفر بالاترین میزان از سال 1981 تا 1982 بوده است.

یک معامله‌گر ارز در یکی از بانک‌های خارجی با اشاره به اینکه روپیه در نیمه دوم جلسه‌ی معاملاتی، نزدیک به 83.48 عرضه شد، خاطرنشان کرد که پیشنهادات بانک‌های دولتی، سود روپیه را در حدود 83.44 محدود کرد.

مطابق با ابزار نظارت بر نرخ گروه CME، معامله گران هم‌اکنون با احتمال نزدیک به 76 درصد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر را قیمت گذاری می‌کنند که از 71 درصد جمعه‌ی گذشته، افزایش یافته است.

طبق برآوردها، CPI ایالات متحده نسبت به افزایش 3.3 درصدی ماه مه، در ماه ژوئن 3.1 درصد افزایش خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود که تورم اصلی در ماه ژوئن در 3.4 درصد سالانه ثابت بماند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال: دلار/روپیه (USD/INR) در کوتاه‌مدت وارد مرحله تثبیت می‌شود

روپیه هند طی روز کاهش می‌یابد. جفت دلار/روپیه (USD/INR) در نمودار روزانه، لحن صعودی را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 100 روزه (100-EMA) بدون تغییر نگه می‌دارد.

با این حال، در کوتاه‌مدت، این جفت ارز از 21 مارس در محدوده‌ی معاملاتی آشنا باقی می‌ماند و شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) حول خط وسط 50 معلق است. این موضوع به نوبه‌ی خود نشان می‌دهد که تثبیت بیشتر در جریان بازی است.

سطح مقاومت بالقوه برای این جفت در 83.65، مرز بالای محدوده معاملاتی ظاهر خواهد شد. رشد طولانی‌مدت می‌تواند راه را برای رسیدن به بالاترین سطح تاریخی 83.75 و به دنبال آن سد روانی 84.00 هموار کند.

از جنبه نزولی، سطح حمایت اولیه دلار/روپیه (USD/INR) در 83.35، و میانگین متحرک نمایی 100 روزه قرار دارد. شکست قاطع به زیر این سطح، جفت را تا رقم گرد 83.00 پایین می‌آورد. سطح رقابت بعدی برای نظارت 82.82 است که در واقع کف قیمت 12 ژانویه تلقی می‌شود.

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 19 تیر 1403 ساعت 12:43
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین