خبر

یورو/دلار در روز ششم پیروزی

یورو/دلار در روز ششم پیروزی

یورو/دلار (EUR/USD) در معاملات آسیایی روز سه شنبه در حوالی سطح 1.0830 معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» یورو/دلار (EUR/USD) در معاملات آسیایی روز سه شنبه در حوالی سطح 1.0830 معامله شد و برای ششمین روز به روند پیروزی خود ادامه داد.

در حالی که دلار آمریکا (USD) به دلیل داده‌های ضعیف اشتغال ایالات متحده با مشکل مواجه می‌شود، جفت یورو/دلار افزایش می‌یابد و معامله‌گران را به گمانه‌زنی مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را در ماه سپتامبر کاهش دهد، سوق می‌دهد.

مطابق با ابزار نظارت بر نرخ گروه CME، بازار نرخ با احتمال 76.2 درصد کاهش نرخ در ماه سپتامبر، را پیش‌بینی می‌کند که از 65.5 درصد یک هفته‌ی قبل افزایش یافته است.

در این بین، در شرایطی که سرمایه‌گذاران شوک اولیه نتایج انتخابات فرانسه را هضم می‌کنند، یورو همچنان به پیشروی خود ادامه می‌دهد. گفتنی است در پی یک ناآرامی قابل توجه در انتخابات قبلی پارلمان اروپا، از تسلط حزب راست افراطی مارین لوپن در رقابت انتخاباتی جلوگیری شد و ائتلاف چپ به نحو غافلگیرکننده‌ای، رهبری را به دست گرفت.

فرانسیس چئونگ و کریستوفر ونگ، تحلیلگران OCBC FX ضمن اشاره به این موضوع که یورو پس از نتایج غیرمنتظره در دور دوم انتخابات، هفته را با کاهش جزئی آغاز کرده است اظهار داشتند: «کمترین پیش‌بینی‌ها به دولت تحت سلطه‌ی چپ‌ها تعلق داشت و از آنجا که می‌تواند افزایش بالقوه‌ای در هزینه‌های عمومی ایجاد کند، عامل ضربه و آسیب بیشتر به امور مالی عمومی است.»

و اما از میان رویدادهای کلیدی که در کانون توجه فعالان بازار قرار می‌گیرد، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ممکن است گزارش سیاست پولی نیمه سالانه را روز سه شنبه به کنگره آمریکا ارائه دهد. البته وی ممکن است پیش از حضورش در کاپیتول هیل، مروری کلی بر اقتصاد و سیاست‌های پولی نیز داشته باشد.

در بخش داده‌ها، ارقام تورم آلمان و ایالات متحده قرار است روز پنج‌شنبه منتشر شوند. مطابق با پیش‌بینی‌ها تورم شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده آلمان (HICP) در ژوئن، در سطح 2.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، بدون تغییر باقی بماند. در عین حال، انتظار می‌رود که CPI اصلی ایالات متحده نرخ سالانه خود را در سطح 3.4 درصد حفظ کند.

CPI

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 19 تیر 1403 ساعت 11:37
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین