خبر

دلار کانادا در محدوده محدود

دلار کانادا در محدوده محدود

جفت دلار آمریکا/دلار کانادا (USD/CAD) در جلسه‌ی معاملاتی روز دوشنبه اروپا بالاتر از سطح حمایت مهم 1.3600 قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» جفت دلار آمریکا/دلار کانادا (USD/CAD) در جلسه‌ی معاملاتی روز دوشنبه اروپا بالاتر از سطح حمایت مهم 1.3600 قرار دارد.

گفتنی است در بحبوحه‌ی عدم اطمینان چشم‌انداز کنونی و در شرایطی که کاهش قدرت بازار کار ایالات متحده، منجر به تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران به کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو شده است،  لونی روز جمعه، در محدوده محدودی معامله شد. 

شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش دلار را در برابر شش ارز اصلی دنبال می‌کند، در حوالی سطح 104.85 یا نزدیک به پایین‌ترین حد سه هفته‌ی اخیر معامله می‌شود و بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده در پی سقوط به پایین‌ترین سطح هفتگی، در حدود 4.3 درصد افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر، قراردادهای آتی S&P 500 زیان‌هایی را که در ساعات اولیه معاملات اروپا شاهد بودیم، جبران کرد که حکایت از بهبود ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران دارد.

در چشم‌انداز داده‌ها، گزارش NFP ایالات متحده در ماه ژوئن حکایت از افزایش غیرمنتظره نرخ بیکاری به 4.1 درصد داشت. همچنین، میانگین درآمد ساعتی، معیاری که رشد دستمزد را اندازه‌گیری می‌کند، مطابق با پیش‌بینی‌ها به صورت ماهانه و سالانه کاهش یافت. گفتنی است این امر خطر تداوم تورم را کاهش می‌دهد.

محرک بعدی برای دلار آمریکا، داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) در ماه ژوئن خواهد بود که در روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود گزارش CPI ایالات متحده به طور پیوسته 3.4٪ در مقیاس سالانه رشد کند.

آنچه مسلم است سناریویی که در آن تورم اصلی به طور پیوسته یا با سرعتی بالاتر به رشد ادامه دهد، از میزان گمانه‌زنی‌های بازار برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر خواهد کاست. در مقابل، نرخ تورم بالاتر از حد انتظار، همین امر را تقویت خواهد کرد.

از سوی دیگر، انتظارات بازار برای کاهش بعدی نرخ توسط بانک کانادا (BoC) به دلیل آشفتگی در بازار کار بهبود یافته است. نرخ بیکاری در کانادا از برآوردهای 6.3 درصدی و انتشار قبلی 6.2 درصدی، با سرعت بیشتری به 6.4 درصد افزایش یافت. همچنین، با اخراج ۱.۴ هزار کارمند، بازار کار با کاهش غیرمنتظره‌ای مواجه شد.

بازار کار

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 18 تیر 1403 ساعت 15:51
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین