خبر

بُرد دلار در برابر دلار کانادا در روز سوم

بُرد دلار در برابر دلار کانادا در روز سوم

دلار آمریکا/دلار کانادا (USD/CAD) در معاملات اروپایی روز سه شنبه در حدود 1.3760 معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» دلار آمریکا/دلار کانادا (USD/CAD) در معاملات اروپایی روز سه شنبه در حدود 1.3760 معامله شد و بدین ترتیب، برای سومین جلسه‌ی متوالی به روند پیروزی خود ادامه داد.

در چشم‌انداز ارز ایالات متحده، از آنجا که سرمایه‌گذاران پیش از تصمیم‌گیری فدرال رزرو برای نرخ بهره در روز چهارشنبه، موضع محتاطانه‌ای را اتخاذ کردند، دلار آمریکا (USD) همچنان قوی ماند.

بدان دلیل که فدرال رزرو قصد دارد تورم را به سمت هدف 2 درصدی خود مهار کند، پیش‌بینی می‌شود مقامات نرخ بهره را در محدوده‌ی 5.25 تا 5.50 درصد ثابت نگه دارند.

علاوه بر این، ارقام سرفصل و اصلی CPI ایالات متحده برای ماه می برآورد شده است که به ترتیب 3.4 و 3.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.

داده‌های قوی مشاغل ایالات متحده در ماه مه، از احتمال دو کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال 2024 کاسته است.

مطابق با ابزار نظارت بر نرخ گروه CME، احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر به میزان حداقل 25 واحد پایه، از 59.5 درصد یک هفته‌ی قبل تا سطح 49.0 درصد کاهش یافته است.

نفت خام

در چشم‌انداز ارز کانادا، کاهش قیمت نفت خام، با توجه به این واقعیت که کانادا بزرگترین صادرکننده نفت به ایالات متحده است، به دلار کانادا وابسته به کالا (CAD) فشار وارد کرد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در زمان نگارش این مقاله، حدود 77.30 دلار در هر بشکه است.

با توجه به انتظارات مبنی بر افزایش تقاضای سوخت در تابستان امسال، قیمت نفت خام تقویت شده است.

به گزارش رویترز، تحلیلگران در شرکت مشاوره انرژی به انتظارات تقاضای تابستانی اشاره کردند که حمایت از قیمت‌ها را بر عهده دارد.

داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که در کانادا، نرخ بیکاری در ماه مه به بالاترین میزان در بیش از دو سال گذشته یعنی 6.2 درصد افزایش یافته است. با این حال، اقتصاد به میزانی بیش از حد انتظار شغل ایجاد کرده و افزایش قابل توجهی نیز در رشد دستمزدها مشاهده شده است.

به علاوه، در هفته‌ی جاری، برخی سخنرانی‌های کلیدی نیز در کانون توجه باقی می‌ماند.

نویسنده: معصومه دانش
سه شنبه 22 خرداد 1403 ساعت 15:15
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین