خبر

دلار در آستانه اعلام آمار تورم آمریکا افزایش یافت

دلار در آستانه اعلام آمار تورم آمریکا افزایش یافت

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از عمون، این در حالی است که معامله گران منتظر آمار تورم در ایالات متحده و انتظارات جدید برای نرخ بهره ایالات متحده در روز چهارشنبه هستند.

دلار پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ۳ ژوئن در ۱۵۷.۳۳۵ ین، ۰.۱۵ درصد افزایش یافت و به ۱۵۷.۲۷۵ ین رسید.

یورو پس از سقوط به ۱.۰۷۳۳ دلار در روز دوشنبه در ۱.۰۷۶۸۲۵ دلار تثبیت شد که پایین‌ترین سطح از ۹ مه یعنی پس از به قدرت رسیدن راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا است که باعث شد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام قانونگذاری شود.

پوند انگلیس نیز در ۱.۲۷۳۵۵ دلار تثبیت شد.

شاخص دلار که عملکرد واحد پول آمریکا را در برابر سبدی متشکل از ۶ ارز اصلی اندازه گیری می‌کند، پس از رسیدن به ۱۰۵.۳۹ در روز دوشنبه برای اولین بار از ۱۴ می، به ۱۰۵.۱۲ رسید.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که تورم قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده از ۰.۳ درصد در ماه می‌به صورت سالانه به ۰.۱ درصد کاهش یابد و فشار‌های تورمی اصلی در ۰.۳ درصد به صورت ماهانه تثبیت شود.

بازار‌ها انتظار ندارند در پایان نشست کمیته بازار آزاد آمریکا که به مدت دو روز ادامه دارد و روز چهارشنبه به پایان می‌رسد، تغییری در سیاست پولی آمریکا اعلام شود، اما سیاست گذاران انتظارات اقتصادی و همچنین پیش بینی‌های خود از چشم انداز نرخ بهره را بیان خواهند کرد.

منبع:
سه شنبه 22 خرداد 1403 ساعت 15:11
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین