خبر

افزایش 9 درصدی قیمت توکن بومی آکاش نِتورک

افزایش 9 درصدی قیمت توکن بومی آکاش نِتورک

رونمایی از نقشه راه آینده آکاش نِتورک (AKT) در رویداد هوش مصنوعیِ غیرمتمرکز (DeAi).

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «Crypto.news»، آکاش نِتورک (AKT)، یک بازیگر پیشرو در بخش رایانش ابری غیرمتمرکز، شاهد ظهور توکن بومی خود، AKT، به‌عنوان یکی از برترین ارزهای دیجیتال در میان ۱۰۰ رمزارز برتر بوده است. در زمان نگارش این متن، کریپتو مذکور همچنان در 24 ساعت گذشته با 9 درصد افزایش، با قیمتی حدود 4.48 دلار معامله می‌شود. همچنین، حجم معاملات روزانه این آلت‌کوین در همین مدت زمان با افزایش 495 درصدی به 51.7 میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این، ارزش کل بازار (مارکت‌کپ) این دارایی رمزنگاری‌شده به 1.07 میلیارد دلار رسیده که آن‌را به هفتاد و ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار تبدیل می‌کند.

AKT

با وجود افزایش قیمت اخیر، AKT همچنان نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود در (8 آوریل 2021) که به 7.41 دلار رسیده بود، 40 درصد کاهش دارد. از طرف دیگر، افزایش قیمت توکن بومی آکاش نِتورک هم‌زمان با برگزاری اولین اجلاس یک روزه این شبکه با عنوان «آکاش اکسِلِرِیت (Akash Accelerate)» است که بر گسترش رایانش بدون نیاز به مجوز و هوش مصنوعی غیرمتمرکز (DeAI) تمرکز دارد. این رویداد که در شهر آستین، تگزاس برگزار شد، صدها شرکت‌کننده از سراسر حوزه رایانش غیرمتمرکز را گرد هم آورد و بر رشد شبکه مذکور و اکوسیستم در‌حال تحولِ آکاش از پروژه‌ها، شرکت‌ها و پروتکل‌ها تأکید کرد.

مضاف بر آن، این اجلاس شامل همکاری‌های کلیدی و ارائه‌هایی بود که قابلیت‌ها و مزایای استفاده از ابررایانه آکاش (Supercloud) را برای رایانش با کارایی بالا برجسته می‌کرد. درهمین راستا، مؤسسات نمونه‌‌ای مانند دانشگاه تگزاس در آستین و شرکت‌های پیشرو در زمینه هوش مصنوعی (AI) مانند نوس ریسرچ ( Nous Research)، Brev.dev و مورفیوس (Morpheus) در این اجلاس شرکت کردند و درباره کاربردهای عملی زیرساخت‌های غیرمتمرکز به بحث و گفتگو پرداختند. برای مثال، دانشگاه تگزاس در آستین از زیرساخت غیرمتمرکز آکاش درجهت ارائه دسترسی به پردازنده‌های گرافیکی (GPU) با کارایی بالا به محققان استفاده می‌کند که برای تحقیقات پیشرفته در زمینه هوش مصنوعی بدون محدودیت‌ها و هزینه‌های بالای مرتبط با ارائه‌دهندگانِ رایانش ابری سنتی ضروری هستند.

همچنین، در این رویداد، نقشه راهی برای توسعه آکاش در سال‌های آینده توسط «گِرِگ اوسوری (Greg Osuri)»، مدیرعامل آکاش نِتورک ارائه شد. براین اساس، سخنرانی اصلی وی به جهت‌گیری استراتژیک و پیشرفت‌های موردِ انتظار در پلتفرم آکاش اشاره داشت که انتظار می‌رود زیرساخت آن‌را به‌ نحو بیشتری بهبود بخشد و جایگاه آن‌را در بازار رایانش غیرمتمرکز تثبیت کند.

درهمین حال، این اعلامیه به احتمال زیاد به‌دلیل نمایش تعهد آکاش نِتورک به توسعه و بهبود خدمات خود، به علاقه و خوش‌بینی مجدد سرمایه‌گذاران نسبت به AKT کمک کرده است. افزایش AKT نیز در زمانی رخ می‌دهد که بازار جهانی ارزهای دیجیتال با کاهش 3 درصدی و رسیدن ارزش بازار آن به 2.45 تریلیون دلار، با رکود مواجه است. بیت‌کوین (BTC)، اولین رمزارز دنیا همچنین شاهد کاهش ارزش مشابهی بوده و درحالِ‌حاضر با قیمت 67206 دلار معامله می‌شود.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سیدهادی سیدسجادی
سه شنبه 22 خرداد 1403 ساعت 14:49
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین