خبر

سقوط ارزش بیت‌کوین به زیر ۶۸ هزار دلار

سقوط ارزش بیت‌کوین به زیر ۶۸ هزار دلار

صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین (BTC) پس از ۱۹ روز جریان ورودی مثبت، با خروج سرمایه مواجه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «Beincrypto»، قیمت بیت‌کوین (BTC) در روز سه‌شنبه (22 خرداد) به‌طور قابل‌توجهی به 67900 دلار کاهش یافت. این اُفت ارزش بیش از ۳.۳ درصد نسبت به سقف قیمت روز دوشنبه یعنی حدود 71200 دلار است. درهمین حال، کاهش قیمت مذکور هم‌زمان با تغییرات درخور توجهی در جریان وجوه در صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین رخ داد که پس از ۱۹ روز متوالیِ ورودِ سرمایه مثبت، به خروج سرمایه بدل شد. از طرف دیگر، کاهش قیمت BTC باعث ایجاد بیش از ۱۰۰ میلیون دلار لیکوئیدی یا تصفیه وجوه معاملات باز بازار فیوچرز شد.

درهمین حال، براساس داده‌های فارساید اینوسترز (Farside Investors)، صندوق فیدلیتی وایز اورجین بیت کوین (FBTC)، خروج ۳ میلیون دلاری را گزارش کرد. به‌طور مشابهی، صندوق ETF بیت‌کوین اینوسکو گلگسی (BTCO) شاهد خروج 20.5 میلیون دلاری و صندوق سرمایه‌گذاری والکیری (BRRR) خروج 15.8 میلیون دلاری را تجربه کرد. همچنین، صندوق تراست گری‌اسکیل (GBTC) با خروج سرمایه 39.5 میلیون دلاری، بیشترین خروج سرمایه را به خود اختصاص داد.

درمقابل، صندوق بیت‌کوین آی‌شیرز (IBTC) متعلق به شرکت مدیریت سرمایه بلک‌راک (BlackRock)، ورودی 6.3 میلیون دلاری را ثبت کرد. افزون بر آن، صندوق بیت‌وایز (BITB) در همان روز، 7.6 میلیون دلار جذب سرمایه کرد. با وجود این افزایش‌ها، اثر کلی، خروج خالص 64.9 میلیون دلاری در تمام صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بود که آخرین روز ثبتِ خروج خالص وجه، مربط به (10 مِی) بود.

همچنین، این تغییرات به شکل شایان توجهی بر تراز وجوه و ثبات بازار تأثیر گذاشته و درنتیجه طی ۱۲ ساعت گذشته منجر به لیکوئیدشدن یا تصفیه اجباری ۱۰۱ میلیون دلاری در بازار ارزهای دیجیتال شده است. از این مبلغ، 94.43 میلیون دلار مربوط به موقعیت‌های (پوزیشن‌ها) لانگ (خرید) و 6.57 میلیون دلار مربوط به معاملات شورت (فروش) بوده است.

از طرف دیگر، با وجود نوسانات اخیر، چهره‌های برجسته مالی همچنان چشم‌انداز مثبتی نسبت به آینده پادشاه رمزارزها دارند. در این میان، «رابرت کیوساکی»، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر»، BTC را به‌عنوان یک مسیر استراتژیک برای کسب ثروت توصیه می‌کند. کیوساکی گفت: «کسب درآمد میلیونی به‌عنوان یک کارآفرین سخت است. من می‌دانم. شما باید واقعاً باهوش، فداکار و خوش‌شانس باشید تا با راه‌اندازی کسب و کار خود به یک میلیونر تبدیل شوید. من بیت‌کوین را ذخیره می‌کنم زیراکه این ارز دیجیتال، کارهای سخت را برای من انجام می‌دهد. به همین دلیل است که عاشق BTC هستم.»

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سیدهادی سیدسجادی
سه شنبه 22 خرداد 1403 ساعت 11:59
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین