خبر

دلار/ین جان تازه گرفت

دلار/ین جان تازه گرفت

با قدرت‌گیری مجدد دلار آمریکا در پی انتشار گزارش اشتغال ایالات متحده، جفت دلار/ین تقویت شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» ین ژاپن (JPY) در معاملات روز دوشنبه برای دومین روز متوالی کاهش یافت.

از آنجا که دلار آمریکا (USD) پس از انتشار آمارهای اشتغال بهتر از حد انتظار ایالات متحده در روز جمعه، قدرت خود را به دست آورد، جفت دلار/ین (USD/JPY) حمایت را تجربه کرد.

البته داده‌های مختلطی که در روز دوشنبه از سوی ژاپن منتشر شد، می‌تواند روند نزولی ین ژاپن را محدود کند. گزارش تولید ناخالص داخلی سالانه نشان داد که اقتصاد ژاپن در سه ماهه‌ی اول کمتر از حد انتظار به عقب رفته است. در عین حال، تولید ناخالص داخلی (QoQ) در سه ماهه اول کاهش یافت که با داده‌های فلش مطابقت داشت.

از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش دلار آمریکا (USD) را در برابر شش ارز اصلی اندازه‌گیری می‌کند، به دلیل بازدهی بالاتر خزانه‌داری ایالات متحده به افزایش خود ادامه می‌دهد. مطابق با انتظارات، یک گزارش مشاغل قوی در ایالات متحده از موضع جنگ‌طلبانه‌ی فدرال رزرو حمایت خواهد کرد.

براساس ابزار نظارت بر نرخ گروه CME، احتمال کاهش نرخ بهره حداقل 25 واحدی در ماه سپتامبر، به 48.0 درصد کاهش یافته است.

تحلیل تکنیکال: دلار/ین (USD/JPY) در حوالی سطح 157.00 در نوسان است

دلار/ین (USD/JPY) در روز دوشنبه در حدود 157.10 معامله می‌شود. تجزیه و تحلیل نمودار روزانه حکایت از یک سوگیری صعودی دارد، چرا که این جفت در یک الگوی کانال صعودی تثبیت می‌شود.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی 14 روزه (14-RSI) در بالای سطح 50 قرار دارد که نشان‌دهنده‌ی تمایل به حرکت رو به بالاست.

یک مانع کلیدی در سطح روانی 158.00 مشهود است. پیشروی بالاتر از این سطح می‌تواند باعث حمایت از جفت دلار/ین (USD/JPY) شود تا در محدوده مرز بالایی نزدیک به سطح 158.60 حرکت کند. مقاومت بیشتر در سطح 160.32 ظاهر می‌شود که بالاترین سطح آن در بیش از 30 سال گذشته است.

در جهت نزولی، آستانه‌ی پایین‌تر کانال صعودی در حوالی سطح 154.90 به عنوان حمایت کلیدی ظاهر می‌شود که با میانگین متحرک نمایی 50 روزه (50-EMA) 154.86 همسو می‌شود. شکستن زیر این سطح می‌تواند بر فشار وارده بر جفت دلار/ین (USD/JPY) بیفزاید و به طور بالقوه آن را به سمت منطقه‌ی حمایت بازگشتی در حدود 152.80 هدایت کند.

نمودار روزانه USD/JPY

نمودار روزانه دلار/ین

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 21 خرداد 1403 ساعت 15:26
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین