خبر

طلا یا بیت‌کوین؛ مسئله این است!

طلا یا بیت‌کوین؛ مسئله این است!

 آنتونی اسکاراموچی با مقایسه بیت کوین با طلا، این ارز دیجیتال را کاربرپسندتر از طلا برشمرد و اظهار داشت تا 15 سال آینده 10 برابر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «کوین‌پدیا» آنتونی اسکاراموچی، موسس Skybridge Capital، بر این باور است که چنانچه تطبیق‌پذیری و تعادل بیت کوین با همان سرعت دهه‌ی گذشته ادامه یابد، ارزش آن می‌تواند به قله‌های مرتفع برسد. 

وی همچنین پیش بینی کرد که بیت کوین می‌تواند به یک دارایی حتی 500000 دلاری تبدیل شود. برای درک این موضوع، اسکاراموچی، بیت کوین را با طلا مقایسه کرد و اظهار داشت: «اگر طلا 16 تریلیون دلار و بیت کوین 1.5 تریلیون دلار باشد، آیا بیت کوین در 15 سال آینده 10 برابر می‌شود؟»

در مصاحبه‌ای با دیوید لین، وی اظهار داشت که در دنیای دیجیتال، افراد ذخیره ارزش را تنها در صورتی می‌پذیرند که معیارهای خاصی از جمله کمیابی، سهولت دسترسی و استفاده، و قابل اعتماد بودن را دارا باشد. از منظر تاریخی، طلا به مدت 5000 سال این نقش را ایفاء کرد. با این حال، زمانی که گروهی از برنامه‌نویسان، که یکی از آنها ساتوشی ناکاموتو بود، یک پایگاه داده غیرمتمرکز را از طریق یک سیستم کدگذاری ایجاد کردند، جایگزین‌هایی برای اجرای این نقش خلق شد.

وی همچنین تصریح کرد که بیت کوین، با تنها 5 درصد پذیرش در ایالات متحده، در صورت تداوم رشد، می‌تواند به یک دارایی 300000 تا 500000 دلاری تبدیل شود. ارزش بازار طلا 16 تریلیون دلار است، در حالی که بیت کوین 1.5 تریلیون دلار است.

این بنیانگذار همچنین تکرار کرد که بیت کوین به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، در 15 سال آینده 10 برابر می‌شود.

بیت کوین

در حال حاضر، به گفته وی، بیت کوین مانند یک دارایی فناوری، مشابه انویدیا و سایر سهام‌های بزرگ فناوری، ردیابی می‌شود. با این وجود، انتظار می‌رود که این ارز دیجیتال با گذشت زمان و رسیدن به موعد بلوغ، ویژگی‌های خاصی را مشابه طلا به نمایش خواهد گذاشت.

گفتنی است کاهش نرخ توسط بانک‌های مرکزی می‌تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد، چرا که ارزش بازار را تقویت می‌کند و تسکینی بر بخش‌هایی مانند املاک و مستغلات خواهد بود.

این تحلیلگر همچنین با وجود هزینه‌های بالای نرخ بهره و کاهش تورم، حداقل سه کاهش نرخ از سوی فدرال رزرو در سال جاری را انتظار دارد.

آنتونی بر این باور است که پذیرش بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش تلقی می‌شود که چیزی مشابه مدلی است که به طور سنتی در مورد طلا پذیرفته شده است. وی معتقد است که هم برای بیت کوین و هم برای طلا جا وجود دارد و هیچکدام ارزش دیگری را زیر سوال نمی‌برند.

وی گرچه به تاریخ 5000 ساله طلا به عنوان یک دارایی ارزشمند اشاره می‌کند، با این حال معتقد است طلا به اندازه بیت کوین کاربرپسند یا به لحاظ نقل و انتقال راحت نیست.

وی در این باره اظهار داشت: «می‌دانم چرا مردم به سمت طلا گرایش دارند. من تعهد 5000 ساله انسان به طلا را درک می‌کنم، اما باز هم می‌گویم که این فلز گرانبها به اندازه بیت کوین کاربرپسند و قابل نقل و انتقال نیست.»


سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، ارائه‌ی محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی تلقی نمی‌شود.

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 21 خرداد 1403 ساعت 14:01
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین