خبر

نگاهی به آنچه در بازارهای مالی گذشت

نگاهی به آنچه در بازارهای مالی گذشت

در این مطلب مروری بر نوسانات هفتگی قیمت دارایی‌های مهم از جمله، طلا، نقره، یورو، بیت کوین و دلار استرالیا خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز، سایت «دیلی فارکس» در یادداشتی تحلیلی، به بررسی حرکت قیمت برخی از دارایی‌های کلیدی پرداخت و اینگونه نوشت:

بازارهای طلا طی هفته، در ابتدا تلاش کردند تا افزایش یابند، با این حال کاملاً شکست خوردند، چرا که تمرکز فعالان بازار بر این موضوع قرار گرفته است که آیا فدرال رزرو نرخ‌ها را کاهش می‌دهد یا نه. البته سطح 2300 دلار منطقه‌ای است که بسیاری از مردم به آن توجه خواهند کرد، چرا که چندین بار پشتیبانی شده است. اگر بخواهیم شکست یا بریک‌اوتی در زیر سطح 2280 دلار داشته باشیم، این امکان وجود دارد که طلا تا سطح 2150 دلار سقوط کند. به طور کلی، چنین بازاری با فلز زرد یار است، چرا که نگرانی‌های ژئوپلیتیکی و البته این واقعیت که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال کاهش هستند، به طلا کمک می‌کند که به سمت جلو پیش رود.

نمودار هفتگی طلا

نقره در ابتدا تلاش کرد در طی هفته معاملاتی افزایش یابد، اما این روند دوامی نداشت و پس از آن سقوط کرد؛ و علت آن است که بازارها شاهد نگرانی‌های زیادی در مورد فدرال رزرو هستند و اینکه آیا سیاست پولی خود را محکم نگه می‌دارد یا نه، و یا اینکه آیا مقامات شروع به کاهش خواهند کرد.

مطمئناً به نظر می‌رسد که نقره در حال تلاش برای یافتن خریداران در پایان هفته است و به احتمال زیاد،  دیر یا زود این اتفاق می‌افتد. آنچه در نزدیکی سطح 20.50 دلار روی می‌دهد، بسیار مشخص است، چرا که این یک سطح قابل توجه خواهد بود. اگر نقره بتواند سطح 30 دلار را بار دیگر به دست آورد، این نیز یک نشانه‌ی بسیار صعودی خواهد بود.

نمودار روزانه نقره

بازارهای بیت کوین در طی هفته معاملاتی، افزایش قابل توجهی داشته‌اند، چرا که سطح 73000 دلار همچنان مورد توجه است. البته سطح 73000 دلار منطقه‌ای است که چندین بار مقاومت قابل توجهی داشته است، بنابراین چنانچه شکست بالاتر از آن صورت گیرد، بیت کوین احتمالاً به صعود خود ادامه می‌دهد و خریداران بیشتری را در آینده جذب می‌کند. غیر از آن، بار دیگر «FOMO» یا «ترس از دست دادن» احساس می‌شود. در صورت عقب نشینی، بیت کوین در سطح 67000 دلار و سپس دوباره در سطح 60000 دلار پشتیبانی خواهد شد.

نمودار روزانه بیت کوین

یورو در ابتدا در طول هفته افزایش یافت، اما به زودی از رشد خود نیز دست کشید. در نهایت، این بازاری است که همچنان شاهد رفتارهای پر سر و صدای زیادی خواهد بود و از قرار معلوم، ما در یک منطقه یکپارچه بزرگ‌تر باقی می‌مانیم. به نظر می‌رسد سطح 1.08 حمایت‌کننده باشد، اما اگر شکستی به پایین‌تر اتفاق بیفتد، امکان حرکت به سطح 1.07 وجود دارد. از سوی دیگر، اگر از اینجا صعود کنیم، سطح 1.09 مقاومت است که عبور از آن می‌تواند امکان حرکت به سطح 1.10 را بعد از آن باز کند.

نمودار یورو/دلار

دلار استرالیا در ابتدا تلاش کرد در طول هفته نیز صعود کند، اما همچنان شاهد مقاومت بالای مثلث کلی است که به ابتدای سال قبل بازمی‌گردد. اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتند، این بازاری است که همچنان شاهد رفتارهای متلاطم و پر سر و صدای زیادی خواهد بود، اما اگر همچنان شاهد فشار نزولی باشیم، می‌توانیم کاهش تا 0.6450 را مشاهده کنیم و همچنان در همان منطقه تثبیت پر سر و صدا قرار گیریم. 

نمودار هفتگی دلار استرالیا

نویسنده: معصومه دانش
یکشنبه 20 خرداد 1403 ساعت 14:29
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین